X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kryzys rodziny to nie wymysł współczesności

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 19:40
- Z zaskoczeniem stwierdziłem, że rodzina rozpada się od dawna, jeśli nie od zawsze. Pięćdziesiąt i dwieście lat temu również pisano o jej kryzysie - mówi socjolog dr Filip Schmidt.
Audio
  • Kryzys rodziny w historii i Polsce współczesnej (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Dziś małżeństwo nie jest już jedyną formą życia osób tworzących rodzinę. W jakim kierunku zmierzamy? Zdaniem dra Schmidta dzisiejsze trendy nie determnują przyszłości
Dziś małżeństwo nie jest już jedyną formą życia osób tworzących rodzinę. W jakim kierunku zmierzamy? Zdaniem dra Schmidta dzisiejsze trendy nie determnują przyszłościFoto: Linda Tanner/Flickr.com/CC BY 2.0

W swoich naukowych poszukiwaniach adiunkt Instytutu Socjologii UAM przyjrzał się trzem aspektom życia Polaków: byciu parą, mieszkaniu razem i zawieraniu ślubu. - By powiedzieć, jaka jest dziś kondycja pary czy rodziny, trudno abstrahować od tego, co było dawnej. Tworzenie związków intymnych jest mocno zatopione w kontekście historycznym - podkreśla. 

Czytaj także >>>
jean harlow flickr 1200.jpg
Przez dziurkę od klucza. Obyczajowość w II RP

W Polsce rośnie liczba rozwodów, ale badacz stawia pytanie, czy rozpadanie się związków można potraktować jako dobry wskaźnik kryzysu rodziny i relacji. Dlaczego idealizujemy związki poprzednich pokoleń i jaki czas w historii Polski można określić jako "złoty okres małżeństw"? O tym, a także roli, jaką dla trwałości związku odgrywają cztery kąty oraz zaskakujących wnioskach dotyczących singli, mówił autor publikacji "Para, mieszkanie, małżeństwo".

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Filip Schmidt (Instytut Socjologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu)

Data emisji: 2.10.2015

Godzina emisji: 13.00

asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Język wśród dźwięku, czyli retoryka i muzyka

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:00
W "Skarbcu nauki polskiej" rozmawialiśmy z Tomaszem Górnym z Wydziału Polonistyki UJ, laureatem konkursu popularyzatorskiego INTER 2015 Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilki zamiast myśliwych? "To naturalny łowca"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 18:00
W naszym kraju żyje około stu grup rodzinnych wilków. Większość z nich po wschodniej stronie Wisły i w Karpatach. O ich codzienności opowiedział w Dwójce dr Robert Mysłajek.
rozwiń zwiń