X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy kopią pod najstarszą piramidą

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 18:00
Gościem "Skarbca Nauki Polskiej" był prof. Karol Myśliwiec, archeolog i egiptolog, autor monografii "W cieniu Dżesera".
Audio
  • Rozmowa z prof. Karolem Myśliwcem, archeologiem i egiptologiem, autorem monografii "W cieniu Dżesera" (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Piramida Dżesera w egipskiej Sakkarze, położonej na południe od Kairu i na zachód od Memfis
Piramida Dżesera w egipskiej Sakkarze, położonej na południe od Kairu i na zachód od MemfisFoto: Charlesjsharp/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Książka, która jest podsumowaniem dwudziestu sezonów prac wykopaliskowych prowadzonych przez polskich naukowców przy najstarszej egipskiej piramidzie, ukazała się właśnie w serii Monografie FNP.

Praca prof. Myśliwca kompleksowo opisuje historię nekropolii w Sakkarze i dokonania polskich archeologów, którzy w 1987 r. rozpoczęli badania po zachodniej stronie piramidy Dżesera, tzw. piramidy schodkowej, zbudowanej w początkach III dynastii (ok. 2650 rok p.n.e.) przez legendarnego budowniczego Imhotepa.

Nasi specjaliści odkryli w Sakkarze dwa cmentarzyska z epok odległych od siebie o dwa tysiąclecia: nekropolii wielmożów ze schyłkowej fazy tzw. Starego Państwa (ostatnie stulecia III tysiąclecia p.n.e.) i Okresu Ptolomejskiego (trzy ostatnie stulecia I tysiąclecia p.n.e.).

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: prof. Karol Myśliwiec (archeolog i egiptolog, autor monografii "W cieniu Dżesera")

Data emisji: 4.11.2016

Godzina emisji: 15.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Egipt trzy lata po rewolucji. "Śruba została przykręcona"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 18:46
- Nie wolno nic zrobić, co zagraża bezpieczeństwu kraju rozumianego jako bezpieczeństwo wojska, obecnego systemu władzy – mówił o obecnej sytuacji w Egipcie, trzy lata po wojskowym zamachu stanu, Mariusz Borkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hatszepsut. Kobieta, która postawiła Egipt na nogi

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 15:27
- Była jednym z najwybitniejszych władców w historii Egiptu. Za jej czasów panował dobrobyt i rozwój budowlany - mówił o tajemniczej królowej Hatszepsut archeolog dr Andrzej Ćwiek.
rozwiń zwiń