X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Badania terenowe w sanatoriach i klubach. Temat: flirt i podryw

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 15:14
- Miłość to bardzo wdzięczny obszar do badania. Dla mnie jednak był to pretekst do stawiania bardzo poważnych problemów teoretycznych i poszerzenia instrumentarium teoretycznego socjologii jakościowej, z którą jestem związana, o takie narzędzia, które pozwalają badać też fenomeny ucieleśnienia - mówiła w Dwójce dr Katarzyna Kalinowska, autorka książki "Praktyki flirtu i podrywu - studium z mikrosocjologii emocji".
Audio
  • Rozmowa z dr Katarzyną Kalinowską, autorką książki "Praktyki flirtu i podrywu - studium z mikrosocjologii emocji" (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Pexels (Pixabay)

Dr Katarzyna Kalinowska jest socjologiem i antropologiem, absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, a jej książka to rezultat wieloletnich badań terenowych prowadzonych w sanatoriach, w środowisku kuracjuszy oraz podczas imprez klubowych, w gronie młodych ludzi.

"Praktyki flirtu i podrywu - studium z mikrosocjologii emocji" ukazała się w serii Monografie FNP. - Cieszę się bardzo, że Fundacja na rzecz Nauki Polskiej dostrzegła, że to jest książka, która stawia poważne pytania teoretyczne i pytania dotyczące emocji, nie tylko miłości. Wiem od znajomych, że w niektórych księgarniach leży ona razem z poradnikami psychologicznymi. To pokazuje, jak często uważamy, że flirt i podryw to jest coś, czego można się nauczyć. Owszem, są takie sposoby, ale to nie jest jedyne, co się dzieje w interakcji powodowanej emocjami miłosnymi - podkreślała badaczka.

Dr Katarzyna Kalinowska analizowała flirt od strony werbalnej i pozawerbalnej. Chciała sprawdzić, czy jest różnica w emocjach przeżywanych w takich sytuacjach przez ludzi młodych i przez ludzi dojrzałych. Dlaczego lubimy flirtować i poddawać się takim chwilowym emocjonalnym uniesieniom? Jakie są sposoby podrywu i jaki językowy kod im towarzyszy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej 

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Katarzyna Kalinowska (socjolog i antropolog, autorka książki "Praktyki flirtu i podrywu - studium z mikrosocjologii emocji")

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 14.45

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co umowy małżeńskie mówią o pozycji kobiet w Rzeczpospolitej szlacheckiej?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 13:10
- Chciałam pokazać nie tylko czołowe postaci ze środowisk magnackich czy bardzo zamożnych rodzin szlacheckich, ale też wszystkich tych, którzy być może przez historię zostali trochę zapomniani, natomiast istnieje wiele wspaniałych źródeł, które pozwalają doskonale przebadać to życie codzienne w dawnej Polsce - mówiła w Dwójce dr Anna Penkała, stypendystka programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Timothy Snyder. Kwakier, który odkrył Europę Środkowo-Wschodnią

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:34
- Ten amerykański historyk z Ohio wniósł nowe spojrzenie na nasz region i postawił odważne tezy na temat jego historii - o badaczu nagrodzonym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Borodziej.
rozwiń zwiń