X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice świątyni Hatszepsut

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 16:33
Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, której gościem był dr Filip Taterka – archeolog i egiptolog z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.
Audio
  • Tajemnice świątyni Hatszepsut (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/agsaz

25 maja na Zamku Królewski w Warszawie zostały wręczone stypendia "Start" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Najzdolniejsi młodzi badacze otrzymali od Fundacji wparcie finansowe w wysokości 28 tys. zł na dalszy rozwój kariery naukowej. Konkurencja była ogromna. Do konkursu zgłosiło się prawie 900 kandydatów, nagrodzono 100.

Wśród laureatów jest dr Filip Taterka – archeolog i egiptolog z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, który do 5 lat jest członkiem misji badawczej w świątyni Hatszepsut w Deir el Bahari w Egipcie.

W audycji opowiadał o swoich dokonaniach – analizował m.in. reliefy z tzw. Portyku Puntu w świątyni Hatszepsut. Ma także na swoim koncie translacje opowiadań egipskich z czasów Średniego Państwa i przekłady wszystkich zachowanych dzieł Manethona – zhellenizowanego egipskiego kapłana, któremu zawdzięczamy stosowany po dziś dzień podział na dynastie.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 14.45Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Timothy Snyder. Kwakier, który odkrył Europę Środkowo-Wschodnią

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:34
- Ten amerykański historyk z Ohio wniósł nowe spojrzenie na nasz region i postawił odważne tezy na temat jego historii - o badaczu nagrodzonym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Borodziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imperium Romanum. Państwo bez biurokracji

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 15:30
Administracja rzymska w czasach cesarstwa musiała zarządzać ogromnym terytorium. Badaczy frapuje to, w jaki sposób bez współcześnie znanych technologii i bez biurokracji, którą mamy dzisiaj, urzędnicy zarządzali cesarstwem tak sprawnie – mówił w Dwójce  dr Karol Kłodziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

25 lat wspierania badaczy przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 16:00
Przez 25 lat funkcjonowania Programu START Fundacja wsparła finansowo prawie 3 tysiące młodych naukowców. Jaki wpływ miały te stypendia na rozwój ich kariery?
rozwiń zwiń