Actus Humanus. Aura Świąt i szokujące eksperymenty

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 12:42
– Repertuar jednego z koncertów przybliży nas do Wigilii, ale będzie niespodzianką nawet dla mnie – mówił Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny Actus Humanus.
Audio
  • Filip Berkowicz o programie festiwalu Actus Humanus (Filharmonia Dwójki)
Tegoroczny festiwal Actus Humanus otworzył skrzypek Giuliano Carmignola i zespół Accademia Bizantina pod dyrekcją Ottavia Dantone
Tegoroczny festiwal Actus Humanus otworzył skrzypek Giuliano Carmignola i zespół Accademia Bizantina pod dyrekcją Ottavia DantoneFoto: Actus Humanus/femmephoto.pl

Zobacz także:
AH2015 [08.12] Les Talens Lyriques_©Eric Larrayadieu 3.jpg
Actus Humanus w Dwójce - plan transmisji koncertów

Wydarzenie zajmuje szczególne miejsce na festiwalowej mapie tworzonej od lat przez gościa Dwójki. – Ponieważ mieszkam w Krakowie, zawsze niezwykłe jest dla mnie spędzanie przedświątecznego czasu w Gdańsku. W grudniu to zupełnie inne miasto niż to, które znamy z wakacyjnego tłumu – powiedział.

Z Filipem Berkowiczem rozmawialiśmy w przerwie koncertu zespołu Accademia Bizantina, który otworzył tegoroczny festiwal Actus Humanus. Dyrektor artystyczny imprezy, opowiadając o programie kolejnych dni, wspomniał m.in. o koncercie jednego z zespołów, który wystawi na próbę wielu słuchaczy swoją redefinicją piękna. Tłumaczył też, dlaczego Francuzi uwielbiają gdański Dwór Artusa.

***

Rozmawiała: Magdalena Łoś

Gość: Filip Berkowicz (dyrektor artystyczny festiwalu Actus Humanus)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 20.45

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Actus Humanus 2015 - plan transmisji koncertów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 10:05
Wszystkich siedmiu koncertów 5. Festiwalu Actus Humanus  - w gwiazdorskiej obsadzie! - będzie można wysłuchać na antenie radiowej Dwójki, współorganizatora gdańskiego święta muzyki dawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Actus Humanus w Dwójce bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 10:30
– To pierwszy festiwal, który będzie transmitowany na antenie Dwójki od pierwszego do ostatniego koncertu – mówiła dyrektor Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.
rozwiń zwiń