X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Su-Han Yang: liczy się tworzenie, nagrody to dodatek

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 12:00
– Sam fakt przebrnięcia przez te trzy etapy wzbogaciły mnie o coś bezcennego - doświadczenie. Złota batuta, pieniądze... to wszystko jest drugoplanowe – mówił zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.
Audio
  • Su-Han Yang: liczy się tworzenie, nagrody to dodatek (Filharmonia Dwójki)
  • Su-Han Yang zwycięzcą Konkursu Dyrygentów im. Fitelberga. Werdykt jury (Dwójka)
Su-Han Yang z Tajwanu, zdobywca I nagrody Konkursu im. Fitelberga i Złotej Batuty
Su-Han Yang z Tajwanu, zdobywca I nagrody Konkursu im. Fitelberga i Złotej BatutyFoto: Tomasz Griessgraber/materiały prasowe

– Tym, co na zawsze zabiorę stąd ze sobą i czym będę się później dzielił z ludźmi, jest wspaniała polska muzyka, którą miałem okazję dyrygować – powiedział Su-Han Yang. – Najbardziej cenię sobie Szymanowskiego. Jego dzieła są przepiękne, bardzo emocjonalne i zarazem niasamowicie złożone. Nie mogę wprost uwierzyć, że miałem okazję pracować nad tak wspaniałymi dziełami w ich ojczyźnie i to w dodatku z najlepszej możliwej pozycji, czyli scenicznego podestu, skąd najlepiej odbiera się muzykę. Spotkanie z polską twórczością muzyczną  to zdecydowanie największa nagroda, jaka spotkała mnie na tym konkursie – dodał.

dyrygent Fitelberg 1200.jpg
Konkurs im. G. Fitelberga. "To promocja polskiej muzyki"

W Dwójce młody artysta opowiadał nie tylko o "krainie czarów Szymanowskiego", lecz także o tym, jak próby z orkiestrą zmieniają niekiedy jego rozumienie dzieła, i tłumaczył dlaczego bez "oddania całego siebie" muzyce nie da się uprawiać zawodu dyrygenta i dlaczego ta praca "oznacza kult nie tylko dziedzictwa kulturowego, ale i całego człowieczeństwa".

***

Rozmawiała: Milena Gąsienica

Goście: Su-Han Yang, Bar Avni, Modestas Barkauskas (laureaci X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga), Charles Olivieri Munroe (juror X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga)

Data emisji: 25.11.2017

Godzina emisji: 20.35

Rozmowy zostały wyemitowane w audycji "Filharmonia Dwójki".

mc/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po 2. etapie Konkursu Fitelberga. "To był wysoki próg"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 11:30
- Prawdziwym sprawdzianem umiejętności są tu akompaniamenty, szczególnie trudne dla młodych dyrygentów - podkreślał Wojciech Michniewski, podsumowując 2. etap X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach.
rozwiń zwiń