X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zygmunt Krauze na Festiwalu "Łańcuch" XV. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 16:14
Zapraszamy do wysłuchania koncertu w ramach Festiwalu "Łańcuch" XV. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wystąpią Ewa Tracz i Zygmunt Krauze z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.
Zygmunt Krauze
Zygmunt KrauzeFoto: Waldemar Kielichowski/mat. prasowe

Twórczość inspirowana folklorem była dla Witolda Lutosławskiego jedynie etapem na drodze do innego celu, jaki sobie wyznaczył. A czym jest dzisiaj dla nas, czy chcemy do niej powracać?

Czytaj także
wiolonczela1200.jpg
"Koncert Lutosławskiego już nie taki straszny". Ruszył XI Konkurs Wiolonczelowy

Powraca do niej wciąż Zygmunt Krauze, nawiązując dialog z kompozytorem poprzez własne utwory. W sąsiedztwie - znakomity utwór zapomnianego niemal Zbigniewa Turskiego, też z ludowością w tle, i idąca pod prąd modom i trendom partytura świetnie pamiętanego, choć najczęściej nie jako kompozytora, Stefana Kisielewskiego. 

Program:

Witold Lutosławski Mała suita na orkiestrę; Tryptyk śląski na sopran i orkiestrę do słów ludowychZbigniew Turski Mała uwertura na orkiestrę; Stefan Kisielewski Symfonia w kwadracie na orkiestrę

Wyk. Ewa Tracz – sopran, Zygmunt Krauze – fortepian, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Michał Klauza

W przerwie koncertu zapraszamy na rozmowę z Marcinem Krajewskim o twórczości Witolda Lutosławskiego inspirowanej folklorem i programie koncertu, z Zygmuntem Krauze o jego kompozycji oraz z solistką koncertu – Ewą Tracz.

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki" w niedzielę (4.02) w godz. 18.00-20.00 zaprasza Beata Stylińska.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lutosławski nawet krótkie utwory pisał z pietyzmem"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:35
– Ten krótki utwór jest arcydziełem, pokazującym jego kunszt, a także muzyczne poczucie humoru i zmysł okazjonalny – mówił dyrygent Jacek Kaspszyk o kompozycji "Fanfare for Los Angeles Philharmonic" Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lutosławski już za życia był klasykiem"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 12:47
- Jego twórczość jest mocno utrwalona. Zapytany o powód, dla którego uważany jest za jednego z klasyków odpowiedział, że widocznie ktoś znalazł w jego muzyce coś trwałego – mówiła w Dwójce Elżbieta Markowska, prezes Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń