X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inauguracja Roku Wazowskiego na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 17:13
Transmisja koncertu Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją maestra Andrzeja Kosendiaka.
Wrocław Baroque Ensemble
Wrocław Baroque EnsembleFoto: Łukasz Rajchert/materiały prasowe

W związku z 400. rocznicą ukończenia budowy Zamku Królewskiego (w 1619 r.) i sprowadzeniem się do niego dworu królewskiego cykl koncertowy w 2019 r. został poświęcony tematowi "Roku Zamkowego", ze szczególnym uwzględnieniem aktywności muzycznej polskich Wazów.

W programie koncertu inagurującego znalazły się dzieła Marcina Mielczewskiego, polskiego kompozytora z epoki baroku. - Był najbardziej znanym polskim kompozytorem I połowy XVII wieku, członkiem jednej z najlepszych w tym czasie europejskich kapel, którą stworzył w Warszawie na dworze Wazów - opowiadał w Dwójce dyrygent Andrzej Kosendiak.

Program:

Marcin Mielczewski Triumphalis Dies, Missa Triumphalis  (Kyrie, Gloria), Canzona seconda a due, Credidi, Veni Domine, Laetatus sum, Currite Populi, Nisi Dominus, Canzona 2 a 3, Vesperae Dominicales (Dixit Dominus, Confitebor, Beatus vir, Laudate pueri), Magnificat

Wyk. Wrocław Baroque Ensemble, dyr. Andrzej Kosendiak, Aldona Bartnik, Aleksandra Turalska – soprany, Matthew Venner, Piotr Łykowski - kontratenory, Maciej Gocman, Benjamin Glaubitz - tenory, Tomaš Kral, Jaromir Nosek – basy

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadzi: Marek Zwyrzykowski

Data emisji: 3.02.2019

Godzina emisji: 18.00

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Kosendiak: Mielczewski był najpopularniejszym polskim kompozytorem epoki baroku

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 10:00
- W XVII wieku dzieła Marcina Mielczewskiego były znane w całej Europie. Jego utwory zachowały się w zbiorach od Lubeki przez miasta saksońskie, Morawy, Gdańsk, Wrocław aż po Smoleńsk - mówił w Dwójce szef Narodowego Forum Muzyki.
rozwiń zwiń