Sacrum Profanum dla Johna Cage'a. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 18:25
Na kolejnym koncercie krakowskiego festiwalu wystąpią Martin Schmidt z duetu Matmos, Cenk Ergün oraz grupa Sō Percussion.
Zespół S Percussion często wykorzystuje jako perkusję przedmioty codziennego użytku
Zespół Sō Percussion często wykorzystuje jako perkusję przedmioty codziennego użytkuFoto: Claudia Hansen/mat. prasowe

Zespół Sō Percussion, założony w 1999 r. w Brooklynie przez kilku studentów Yale University, to kwartet perkusistów wykonujących zarówno współczesne utwory klasyczne, jak i muzykę łączącą wpływy kilku innych gatunków. Muzycy niekiedy sami konstruują swoje instrumenty, jak ten na wzór ksylofonu zbudowany w 2006 r. z rurek aluminiowych. Często grają też na filiżankach do herbaty, deskach z orzecha włoskiego, doniczkach oraz - rzecz jasna - tradycyjnych instrumentach perkusyjnych.

Na scenie festiwalu Sacrum Profanum grupie towarzyszyć będzie turecki kompozytor i improwizator Cenk Ergün oraz Martin Schmidt z duetu Matmos. Zespół ten, stworzony przez dwóch amerykańskich twórców eksperymentalnej muzyki elektronicznej, zaskakiwał już od debiutanckiego albumu "Matmos", wydanego bez rozgłosu na początku 1997 r.

Program:

"We Are All Going in Different Directions": A John Cage Celebration

wyk. Martin Schmidt (Matmos) - elektronika, Cenk Ergün - laptop, Sō Percussion

Sacrum Profanum 2015 - Centrum Kongresowe ICE Kraków 

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w czwartek (17.09) w godz. 19.30-21.30 (początek transmisji o 20.00). Program poprowadzi Przemysław Psikuta.

mat. prasowe Sacrum Profanum/mc/mm

Czytaj także

"Sacrum Profanum" 2015 na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 21:00
W niedzielę 13 września w Krakowie rusza 13. odsłona "Sacrum Profanum". Program 2 Polskiego Radia, patron festiwalu, zaprasza na transmisje koncertów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrzowie sceny alternatywnej. Rusza "Sacrum Profanum"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 19:00
W "Wybieram Dwójkę" zapraszaliśmy na rozpoczynający się 13 września w Krakowie jeden z najciekawszych festiwali muzycznych Europy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bryce Dressner. Symfonik z bitnicką tożsamością

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 16:00
- Twórczość takich ludzi Jackson Pollock i Jack Kerouac to moment, w którym tożsamość amerykańska się zasklepiła i wyznaczyła kierunek rozwoju późniejszej sztuki - mówił muzyk, którego kompozycje zabrzmiały na festiwalu Sacrum Profanum.
rozwiń zwiń