Liszt i Schumann. Plamena Mangova z NOSPR

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 11:43
W audycji wysłuchaliśmy transmisji kolejnego koncertu z udziałem bułgarskiej pianistki. Plamena Mangova ponownie wystąpiła wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Lawrence'a Fostera.
Plamena Mangova
Plamena MangovaFoto: Marco Borggreve

Pierwsze spotkanie z koncertami fortepianowymi Ferenza Liszta i symfoniami Roberta Schumanna odbyło się 10 stycznia. Zabrzmiały wówczas I Symfonia B-dur "Wiosenna" op. 38 i II Symfonia C-dur op. 61 Schumanna oraz I Koncert fortepianowy Es-dur Ferenca Liszta.

Program: 

Robert Schumann III Symfonia Es-dur "Reńska" op. 97; IV Symfonia d-moll op. 120, Franciszek Liszt II Koncert fortepianowy A-dur ​

Wykonanie: Plamena Mangova - fortepian, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, dyr. Lawrence Foster

Plamena Mangova: Liszt balansuje między skrajnymi emocjami >>>

W przerwie koncertu usłyszeliśmy rozmowy z Plameną Mangovą (autor: Milena Gąsienica) oraz z Lawrencem Fosterem (autor: Monika Zając)

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadził: Marek Zwyrzykowski

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 19.00


Czytaj także

Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 12:00
Muzyka XIX-wiecznego Wiednia z wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Musikverein. W Nowy Rok Dwójka przeprowadziła transmisję legendarnego koncertu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Konieczny: Gershwin zawsze do mnie bardzo przemawiał

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 15:08
- Gershwin żył bardzo krótko, a szkoda, bo kiedy się słucha jego opery to ma się wrażenie, że mamy do czynienia z kolejnym Puccinim - mówił Tomasz Konieczny o operze "Porgy and Bess", która zabrzmiała podczas koncertu uczestników Programu Kształcenia Młodych Talentów w niedzielę 5 stycznia.
rozwiń zwiń