X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chiny. Szansa czy zagrożenie dla Europy?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 11:45
- Mamy do czynienia z państwem, które wyznaczyło sobie cel strategiczny. On jest jasny: uzyskać dominującą pozycję w świecie, odzyskać to, co posiadało, a więc gdzieś 1/3 potencjału jeśli chodzi o dominację w strukturach gospodarczych i uzyskać bardzo silną pozycję polityczną w świecie - mówił w Dwójce prof. Piotr Grochmalski.
Audio
  • O relacjach Chin z Europą (Światowa niedziela/Dwójka)
Prezydent ChRL Xi Jinping
Prezydent ChRL Xi JinpingFoto: PAP/EPA/ANDREA VERDELLI

Prezydent Chin Xi Jinping jest w trakcie podróży po Europie, w czasie której odwiedzi Włochy, Monako i Francję. W komentarzach na temat wizyty na pierwszy plan wysuwa się kwestię przystąpienia Rzymu do lansowanej przez Pekin Inicjatywy Pasa i Szlaku.

Według Jarosława Guzego z Polskiej Agencji Prasowej, w tej formule, w której Chiny funkcjonują w świecie ("państwo posttotalitarne") są one zagrożeniem dla świata zachodniego. - Zależy też o jakich płaszczyznach mówimy. Kwestie gospodarcze są ambiwalentne, natomiast jeśli chodzi o kwestie geopolityczne i militarne jest to ewidentne zagrożenie dla pokoju światowego w regionie Dalekiego Wschodu, ale nie tylko - przekonywał.

Jak Europa zamierza układać relacje z Chinami i jak to się ma do amerykańskiej polityki wobec Chin? O tym w nagraniu audycji, w której usłyszeliśmy także relację korespondenta Polskiego Radia w Pekinie - Tomasza Sajewicza.

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadził: Paweł Lekki 

Goście: prof. Piotr Grochmalski (Instytut Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej), Jarosław Guzy (szef działu zagranicznego PAP)

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

System Oceny Obywateli. Ułatwienie życia, czy ograniczenie wolności?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 12:59
W Chinach powstaje System Oceny Obywateli, który będzie monitorował, nadawał punkty oraz oceniał zachowania Chińczyków, kierując się "kredytem społecznym".
rozwiń zwiń