Calvin Weston. Prime Time i inne opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 14:43
Gościem audycji był perkusista od urodzenia mieszkający w Filadelfii, często odwiedzający też Polskę.
Audio
  • Calvin Weston. Prime Time i inne opowieści (Nokturn/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/CC0 Public Domain

Calvin Weston (ur. 1959 r.) jako siedemnastolatek zaczął grać z Ornette'em Colemanem w legendarnej grupie Prime Time. W jego liczącej kilkadziesiąt pozycji dyskografii przewijają się także takie nazwiska jak James Blood Ulmer, Derek Bailey, John Lurie, Billy Martin, James Carter, John Zorn, Marc Ribot czy... Maciej Maleńczuk.

Calvin Weston do dziś mieszka z rodziną w Filadelfii, ale często bywa w Polsce, bo odwiedza... teściów! W  "Rozmowach improwizowanych" opowiedział m.in. o niekończących się próbach i spaniu na podłodze u Ornette'a oraz o wierności rodzinie i ukochanemu miastu.

Muzyczną część naszego spotkania stanowiła tradycyjna karnawałowa wyprawa do Nowego Orleanu, słuchaliśmy też nowych płyt.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 22.30 

pg/jp

Czytaj także

Dariusz Przybylski: "Percussion Works" to wyimaginowane brzmienie antyku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 12:12
- Inspiruje mnie dawna historia, ponieważ nie mamy z tamtego okresu wielu zabytków muzycznych, a jeśli już to są one szczątkowe. Poprzez tą płytę mogę stworzyć moją wyimaginowaną brzmieniowość tamtego okresu i jest to dla mnie bardzo inspirujące - mówił w Dwójce Dariusz Przybylski, kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tom Rainey: trzeba pozwolić, aby muzyka sama się działa

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 12:38
- Kiedy myślisz, że powinieneś wywołać jakieś zdarzenie, to nie jest to dobry punkt wyjścia do tworzenia muzyki. Lepiej grać z myślą, że stanowisz tylko część pewnej całości i wszyscy budujemy coś razem - mówił jeden z najważniejszych innowatorów jazzowej perkusji.
rozwiń zwiń