Ukraińskie dzieła orkiestrowe z XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 12:00
W kolejnej audycji z cyklu "Kalambury z partytury" Krzysztof Herdzin prezentował swoje kolejne odkrycia muzyczne, inspirujące i warte zainteresowania. Tym razem były to dzieła orkiestrowe dwudziestowiecznych ukraińskich kompozytorów.
Audycję wypełnią ukraińskie utwory orkiestrowe z XX wieku
Audycję wypełnią ukraińskie utwory orkiestrowe z XX wiekuFoto: Shutterstock/Stokkete

Temat audycji pojawił się nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie 24 lutego minęła druga rocznica pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę. Tego dnia wiele audycji na antenie Dwójki nawiązywało do tematyki ukraińskiej.

Posłuchaj
117:33 2024_02_24 10_01_36_PR2_Kalambury_z_partytury.mp3 Ukraińskie dzieła orkiestrowe z XX wieku (Kalambury z partytury/Dwójka) 

Autorska audycja Krzysztofa Herdzina emitowana jest w sobotnie przedpołudnie. Profesor, doktor sztuk muzycznych, wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent dzieli się ze słuchaczami swoimi fascynacjami muzycznymi. Z racji jego szerokich aktywności i zainteresowań, w programie pojawiają się artyści zarówno ze świata klasyki, jak i jazzu, cytowani są też szanowani muzykolodzy i filozofowie, jest także miejsce na ciekawe książki o muzyce.

Krzysztof Herdzin zaprasza swoich słuchaczy do dyskusji, zaskakując kolejnymi tematami.

***

Tytuł audycji: Kalambury z partytury

Prowadził: Krzysztof Herdzin

Data emisji: 24.02.2024

Godz. emisji: 10.00

pg/mo

Czytaj także

Utwór "Bratnie niebo - Modlitwa dla Ukrainy". Jacek Cygan: w muzyce zawsze jest nadzieja

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 16:50
Z okazji rocznicy rosyjskiej napaści na Ukrainę powstał utwór muzyczny do tekstu Jacka Cygana i muzyki Marcina Pospieszalskiego pt. "Bratnie niebo - Modlitwa dla Ukrainy". - Od wielu miesięcy, od kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, chciałem zareagować, ale nie wiedziałem jeszcze jak. Marcin dał mi dwa utwory, z którego wybraliśmy jeden - mówi w radiowej Jedynce Jacek Cygan. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wałentyn Sylwestrow - najwybitniejszy współczesny kompozytor ukraiński

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 02:00
To wydanie audycji z cyklu "Nowa strefa" wypełniła przede wszystkim muzyka Wałentyna Sylwestrowa - ukraińskiego kompozytora, który schronił się przed wojną w Berlinie.
rozwiń zwiń