Zrozumieć Miłosza (nad Wilią)

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2011 17:07
Relacja z 18. Międzynarodowych Spotkań Poetyckich "Maj nad Wilią", a także – o Wilnie Miłosza.

O idei Spotkań Poetyckich "Maj nad Wilią", których celem w tym roku było uczczenie jubileuszu urodzin Czesława Miłosza, opowie w naszej audycji Romuald Mieczkowski – organizator Spotkań i redaktor naczelny czasopisma "Znad Wilii".

Myślą przewodnią tegorocznych Spotkań było hasło: "Zrozumieć Miłosza", tj. zrozumieć współcześnie jego twórczość, ale i skomplikowany los, uwarunkowania, w jakich przyszło mu żyć.  Do miejsc związanych w Wilnie z Czesławem Miłoszem poprowadzi nas Wojciech Piotrowicz - wilnianin, poeta., tłumacz i wielki miłośnik tego miasta. O swoich spotkaniach z noblistą opowiedzą także Andrzej Strumiłło i Birute Januskaite.

Zapraszają Ewa Stocka-Kalinowska i Joanna Szwedowska.

12 czerwca (niedziela), godz. 18:00

Czytaj także

Dwójka w Krakowie na Festiwalu Czesława Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 19:02
Najważniejszym wydarzeniem Roku Miłosza jest krakowski Festiwal Literacki, który rozpocznie się już 9 maja. Program 2 zaprasza z tej okazji na wiele interesujących audycji – nadawać je będziemy bezpośrednio z Krakowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Seweryn czyta Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 18:31
"Dolina Issy" - niezwykła powieść Czesława Miłosza. Zapraszamy do wysłuchania jej kolejnych fragmentów od poniedziałku do piątku o godz. 9.30. na antenie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiersze jeżdżą metrem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 16:16
W wagonach londyńskiego metra można będzie wkrótce poczytać nie tylko gazetę, ale i dobrą polską poezję w angielskim tłumaczeniu.
rozwiń zwiń