Festiwal Bachowski w Świdnicy. Samuel Mariño i wirtuozowskie arie Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 18:30
W audycji słuchaliśmy występu wenezuelskiego sopranisty z towarzyszeniem Capelli Cracoviensis pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa.
Samuel Mario - sopran
Samuel Mariño - sopranFoto: PR2

Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart Exsultate Jubilate; 57 Symfonia D-dur; Ah, lo previdi; Voi avete un cor fedele; Lungi da te

wyk. Samuel Mariño - sopran męski, Capella Cracoviensis, dyr. Jan Tomasz Adamus

(Festiwal Bachowski w Świdnicy, Kościół Pokoju)

Jan Tomasz Adamus zapraszał na koncert:

***

XXII edycja Bach Festival Świdnica odbędzie się w dniach 30 lipca-8 sierpnia z prologiem 19 czerwca. Po raz kolejny w najpiękniejszych zabytkach Świdnicy i na tle malowniczych krajobrazów Dolnego Śląska zabrzmi muzyka w wykonaniu artystów z Polski i ze świata, a chociaż spektrum repertuaru będzie bardzo szerokie, w centrum pozostanie Johann Sebastian Bach i muzyka barokowa.

***

Na "Letnią promenadę" w sobotę (31.07) w godz. 19.00-21.00 zapraszała Klaudia Baranowska. Koncert transmitowaliśmy na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Czytaj także

Iwona Sobotka: swoją karierę budowałam z głową

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 11:00
- Jestem w wiecznym poszukiwaniu i ze względu na moment emocjonalny, w którym właśnie się znajduję szukam czegoś, co by też współgrało ze mną i rezonowało z moją wewnętrzną energią - opowiadała Iwona Sobotka - bohaterka niedzielnej audycji "Cafe Muza".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Capella Cracoviensis z nagraniami Haydna. "Chcemy być z tą muzyką na co dzień"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 18:00
- To jest zdarzenie niezapomniane. Granie na luzie tych symfonii pozwala w ludzki sposób spojrzeć na repertuar i pozwala stwierdzić że Haydn może nam towarzyszyć codziennie. To odbrązowienie kompozytora jest inspirujące - mówił w Dwójce Jan Tomasz Adamus - szef Capelli Cracoviensis, która nagrała symfonie austriackiego kompozytora na płytach winylowych.
rozwiń zwiń