Kantaty francuskie na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 20:49
W świdnickim Kościele Pokoju można było usłyszeć dzieła znakomitych kompozytorów i kompozytorek francuskich okresu baroku w wykonaniu znakomici artystów (m.in. Sophie Junker, Marcin Świątkiewicz i Louis Creac’h). Koncert transmitowaliśmy na antenie Dwójki oraz - w formie streamingu wideo - w internecie. Zapraszamy od oglądania!
Sophie Junker (P) i Louis Creach (L)
Sophie Junker (P) i Louis Creac’h (L)Foto: print screen

ZOBACZ WIDEO:

Program:

Cantates Françoises

Elisabeth Jacquet de la Guerre L'Ile de Delos, Marin Marais Troisième Suite en ré majeur (Pieces en Trio); Michel Pignolet de Montéclair La Bergère; George Philipp Telemann Quatuor Parisien en mi mineur; Louis-Nicolas Clerambault Léandre et Héro

Wykonanie:

Sophie Junker - sopran, Marta Gawlas - flet, Louis Creac’h - skrzypce, Giulio Quirici - teorba, Justyna Młynarczyk - viola da gamba, Marcin Świątkiewicz - klawesyn

Transmisję wideo koncertu można było oglądać na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

***

XXII edycja Bach Festival Świdnica odbędzie się w dniach 30 lipca-8 sierpnia z prologiem 19 czerwca. Po raz kolejny w najpiękniejszych zabytkach Świdnicy i na tle malowniczych krajobrazów Dolnego Śląska zabrzmi muzyka w wykonaniu artystów z Polski i ze świata, a chociaż spektrum repertuaru będzie bardzo szerokie, w centrum pozostanie Johann Sebastian Bach i muzyka barokowa.

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 7.08.2021

Godzina emisji: 19.00

Zobacz więcej na temat: Świdnica
Czytaj także

Niezapomniane interpretacje na Konkursie Chopinowskim

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 10:14
Konkurs Chopinowski zbliża się wielkimi krokami, czas zatem zacząć intensywne przygotowania! W dwugodzinnej, wakacyjnej odsłonie "Chopina osobistego" eksplorowaliśmy konkursowy repertuar i poznawaliśmy najciekawsze interpretacje z udziałem laureatów poprzednich edycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Filończyk: trema to dla mnie obce słowo

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 12:00
- Czasem to uczucie pojawia się, ale to jest moment przed pierwszą próbą z dyrygentem w roli, która jest świeża. Wtedy coś się dzieje w żołądku. Ale kiedy dochodzi do próby, oswajam się ze swoim brzmieniem głosu w nowej partii, to wszystko się uspokaja. Uważam, że trema wynika głównie z braku przygotowania się - mówił w Dwójce znakomity młody baryton Andrzej Filończyk.
rozwiń zwiń