Muzyczna podróż po Europie XVI-XVIII w. z duetem Fernabucco [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2023 08:00
Gospodarzami ostatniej "Miejscówki z Dwójką" byli Julia Karpeta i Krzysztof Karpeta, czyli trzon zespołu Fernabucco, w którego repertuarze znajdują się utwory kompozytorów XVI, XVII i XVIII wieku. Zapis wideo koncertu znajdziesz tutaj.

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube/Dwójka]

Od początku swojego istnienia Fernabucco skupia swoją uwagę na jakości brzmienia, rozpoznaniu stylu wykonywanej muzyki oraz komunikatywności z odbiorcami. Jako duet zajęli II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Żorach w 2012 roku. Zespół występował na Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Krakowie, Actus Humanus w Gdańsku, Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, Non Sola Scripta we Wrocławiu oraz Settembre in Musica we Włoszech.

Duet powiększa swój skład, w zależności od potrzeb, o teorbę, klawesyn i instrumenty perkusyjne, a także inne viole, tworząc consort. W ich repertuarze znajdują się utwory kompozytorów XVI, XVII i XVIII w. Poprzez swój autorski program "Viola da gamba - muzyczna podróż po Europie XVI-XVIII w." popularyzują ten instrument i spuściznę kompozytorów tamtych czasów.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Wspólnie nagrali płytę "Marin Marais&Antoine Forqueray" (Cd Accord), która zebrała na całym świecie entuzjastyczne recenzje, z kolei nagrania z zespołem Wrocław Baroque Ensemble kilkukrotnie zostały docenione nagrodą muzyczną Fryderyk.

***

Na "Miejscówkę z Dwójką" zaprosiliśmy w sobotę (4.03) w godz. 19.00-19.30.

pg

Zobacz więcej na temat: Viola da gamba pr poleca
Czytaj także

Małgorzata Malke o Fantazjach i "zębach" Telemanna

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 16:59
- Znalazłam w nich ogromne bogactwo emocji, afektów, różnych stylów. A największym zaskoczeniem już po samym nagraniu było zestawienie ich w takim porządku, w jakim Jerzy Filip Telemann nam je zostawił. Wtedy to do mnie przemówiło, jako jedna wielka, bardzo bogata historia. I myślę, że jest to dzieło warte uwagi - mówiła w "Wybieram Dwójkę" skrzypaczka Małgorzata Malke o Fantazjach Jerzego Filipa Telemanna, które nagrała na swojej najnowszej płycie.
rozwiń zwiń