Emiter w kręgu elektroniki i improwizacji [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 12:00
Porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Emiter (Marcin Dymiter) był gospodarzem kolejnej "Miejscówki z Dwójką". Zapraszamy do oglądania!
Emiter podczas Miejscówki z Dwójką
Emiter podczas "Miejscówki z Dwójką"Foto: PR2

OGLĄDAJ WIDEO:

[YouTube/Dwójka]

Marcin Dymiter jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER oraz innych, efemerycznych formacjach.

To także niezależny kurator związany z festiwalami: Control Room (Gdańsk), Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg) oraz wspólnie z Marcinem Barskim – projektu "Polish Soundscapes", pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu.

<<< Zobacz wszystkie koncert z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Producent muzyczny. Słuchacz i uczestnik warsztatów muzycznych i warsztatów improwizacji w kraju i za granicą, między innymi prowadzonych przez Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda i Wolfganga Fuchsa. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

[źródło: emiter.org]

***

Muzyka, nagrania terenowe - Marcin Dymiter

Realizacja nagrania, mastering - Marcin Dymiter

Edycja audio - Andrzej Kędzierski

Zdjęcia, montaż, oświetlenie planu: Maciej Lieder - RT Produkcja

Nagranie zostało zrealizowane w magazynie sklepu Inaczej Niż w Raju.

Specjalne podziękowanie dla Tomasza Guta.

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

***

Na koncert w cyklu "Miejscówkę z Dwójką"  zaprosiliśmy w sobotę (21.01).

Zobacz więcej na temat: improwizacja pr poleca
Czytaj także

Dwa życia Toma Chanta

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 13:14
Przez 25 lat był saksofonistą The Cinematic Orchestra, sztandarowej grupy wytwórni Ninja Tune. Jednocześnie grał muzykę swobodnie improwizowaną, a od kilkunastu lat mieszka w Barcelonie i jest podporą tamtejszej sceny awangardowej. Tom Chant opowiadał w "Rozmowach improwizowanych" o swoim podwójnym artystycznym życiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Novi Singers. "Wymyśliliśmy swój własny język"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 17:15
Jaki zespół mogą założyć skrzypkowie, flecista i realizator dźwięku? Oczywiście jazzowy kwintet wokalny. - Pamiętam, że Helen Shapiro, kiedy przyjechała do Polski, potrzebowała chórku, bo nie przywiozła swojego, i myśmy jej pewne rzeczy podśpiewywali. I zaczęło się tak, że były cztery męskie głosy, jeszcze nie było Ewy (Wanat - red.) - tak o początkach grupy Novi Singers opowiadał jeden z jej twórców Waldemar Parzyński.
rozwiń zwiń