Mariusz Kwiecień. Metropolitan Opera i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 23:00
Bohaterem audycji z cyklu "Polskie Gwiazdy Opery" był Mariusz Kwiecień - wspaniały baryton, który obecnie piastuje funkcję dyrektora artystycznego Opery Wrocławskiej.
Mariusz Kwiecien
Mariusz KwiecieńFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Kariera Mariusza Kwietnia koncentrowała się przede wszystkim w Metropolitan Opera, ale śpiewał na wszystkich wielkich scenach świata. 

Śpiewak pochodzi z Krakowa, kształcił się w Warszawie, a debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jest absolwentem UMFC (wtedy Uniwersytet Muzyczny był jeszcze Akademią Muzyczną w Warszawie), uczył się w klasie Włodzimierza Zalewskiego. Sceniczny debiut przypadł na czas jego studiów, w 1995 roku.

- Mam sporo do powiedzenia na temat opery w dzisiejszych czasach. Mam wystarczające zaplecze i doświadczenie z największych oper na świecie. Mam ogromną liczbę wspaniałych znajomych śpiewaków, reżyserów i dyrygentów, których z największą przyjemnością będę zapraszał do Wrocławia - mówił na antenie Dwójki.

Mariusz Kwiecień piastuje obecnie funkcję dyrektora artystycznego Opery Wrocławskiej.

- Praca dyrektora artystycznego to praca na dwa etaty. Od samego rana praktycznie do wieczora jestem z całym zespołem w teatrze, pracujemy nad spektaklami, planami na przyszłość. Nie ma za wiele czasu, żeby później, czy w przerwach, gdzieś wyjść i cokolwiek zobaczyć - mówił w niedawnej rozmowie z Programem 2.


Posłuchaj
57:56 2022_10_26 22_00_01_PR2_Polskie_Gwiazdy_Opery.mp3 Mariusz Kwiecień. Metropolitan Opera i nie tylko (Polskie Gwiazdy Opery/Dwójka) 

Zobacz zapowiedź audycji:

[Facebook Dwójki]

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Polskie gwiazdy opery

Prowadził: Piotr Nędzyński

Data emisji: 26.10.2022

Godzina emisji: 22.00

djr

Czytaj także

Festiwal Muzyki Barokowej: cztery oblicza Vivaldiego na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 18:05
- Chcemy przedstawić słuchaczom Vivaldiego od innej strony. Zależy mi, żeby to, czego słuchacze są świadkami w sali wieczorową porą, było czymś innym, nietypowym, rzadkim - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Aleksandra Buszta-Bąk, kuratorka Festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zachwycająca "Tosca" i nie tylko. Pięć Teatralnych Nagród Muzycznych dla Opery Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 17:15
- "Toscą" chcieliśmy przywitać się z publicznością jako nowa dyrekcja Opery Wrocławskiej (…). Dopracowaliśmy spektakl do takiej perfekcji, że ostatecznie "Tosca" zdobyła nagrodę - mówiła Halina Ołdakowska, dyrektorka Opery Wrocławskiej na antenie radiowej Dwójki. 
rozwiń zwiń