Polskie Radio
Section05
Mariusz Kwiecień

"Uczymy innych, choć sami wciąż dążymy do doskonałości". Ewa Vesin o Opera Masterclass

- Dziś, po dwudziestu kilku latach kariery zawodowej na scenie, uczymy młodych adeptów sztuki wokalnej. Sami jednak również cały czas pracujemy i poprawiamy to, co nam się wydaje, że jest jeszcze niedoskonałe - mówiła w Dwójce Ewa Vesin, śpiewaczka i dyrektor artystyczna warsztatów Antonina Campi Opera Masterclass.
Zobacz więcej na temat:  śpiew Lublin Mariusz Kwiecień warsztaty Dwójka Jakub Kukla

Mariusz Kwiecień: Wrocław jest dla mnie wciąż do odkrycia

- Praca dyrektora artystycznego to praca na dwa etaty. Od samego rana praktycznie do wieczora jestem z całym zespołem w teatrze, pracujemy nad spektaklami, planami na przyszłość. Nie ma za wiele czasu, żeby później, czy w przerwach, gdzieś wyjść i cokolwiek zobaczyć - mówił w radiowej Dwójce Mariusz Kwiecień, który od ponad dwóch lat pełni funkcję dyrektora artystycznego Opery Wrocławskiej.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Kwiecień opera Jakub Kukla Wrocław KULTURA Dwójka

Mariusz Kwiecień: nigdy się nie ograniczałem i teraz też nie zamierzam

- Mam sporo do powiedzenia na temat opery w dzisiejszych czasach. Mam wystarczające zaplecze i doświadczenie z największych oper na świecie. Mam ogromną liczbę wspaniałych znajomych śpiewaków, reżyserów i dyrygentów, których z największą przyjemnością będę zapraszał do Wrocławia - mówił znakomity baryton, a od lipca br. także szef artystyczny Opery Wrocławskiej.
Zobacz więcej na temat:  opera Mariusz Kwiecień Marcin Majchrowski Wrocław Dwójka pandemia koronawirus