Polskie Radio
Section05
Adrian Zandberg

A. Zandberg o lekach za 5 zł: projekt ustawy w najbliższych miesiącach

- Za każdym razem, kiedy wchodzę do apteki i widzę starszą panią, która ma emeryturę minimalną, która przychodzi z receptą od lekarza i nie ma za co tej recepty wykupić, to czuję, że coś bardzo źle działa w naszym państwie - powiedział w "Sygnałach dnia" Adrian Zandberg z partii Razem, zapowiadając projekt ustawy zmieniającej zasady refundacji leków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Zandberg Kościół katolicki służba zdrowia leki refundowane Sejm Henryk Szrubarz

Bogdan Pęk: wybory prezydenckie będą decydujące

- To będą bardzo trudne i jednocześnie decydujące wybory. Jeżeli strona przeciwników politycznych, nawet wewnętrznie skłócona, sprzeczna ideowo i programowo wygra, to zamiast rządzenia będzie można co najwyżej administrować państwem - mówił w Polskim Radiu 24 były senator, Bogdan Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk Lewica Razem Adrian Zandberg Andrzej Duda wybory prezydenckie Michał Rachoń

Piotr Semka: może poza PSL wszyscy liczyli na lepszy wynik

- Jak zwykle po tego typu sytuacjach w poszczególnych obozach rozpoczęły się wewnętrzne rozliczenia. Największe miały miejsce w PO, bo trzeba ustalić tam kwestię lidera i tego jak wyłonić kandydata prezydenckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". Jego zdaniem, wszystkie ugrupowania - może poza PSL - liczyły na lepszy wynik wyborczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Lewica Razem Wybory parlamentarne 2019 Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty Adrian Zandberg Grzegorz Schetyna Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Senat Małgorzata Kidawa-Błońska

Leszek Miller: jestem sentymentalnie związany z SLD

- Jestem sentymentalnie związany z SLD. Wiemy jednak, że wszystko się przekształca i podlega transformacji. Zakończenie działalności SLD nie jest prostym procesem. Jeżeli o tym rozmawiamy, to jest to hipoteza, która nie musi być zrealizowana - powiedział w Polskim Radiu 24 Leszek Miller z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Lewica Razem SLD Leszek Miller Włodzimierz Czarzasty Robert Biedroń Adrian Zandberg koalicja obywatelska polityka POLSKA Wybory parlamentarne 2019 Lech Wałęsa Platforma Obywatelska

Sebastian Wierzbicki: w sprawie Moniki Jaruzelskiej popełniono błąd

- Wynik w wyborach samorządowych Moniki Jaruzleskiej pokazał, że ma ona ogromny potencjał. Mogłaby poprawić wynik Lewicy w wyborach parlamentranych - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Wierzbicki z SLD. Jego zdaniem brak miejsca dla córka generała Wojciecha Jaruzelska na listach Komitetu Wyborczego SLD był błędem.
Zobacz więcej na temat:  Lewica Razem wybory w Polsce Włodzimierz Czarzasty SLD Adrian Zandberg Robert Biedroń Donald Tusk Trybunał Stanu

W. Czarzasty: B. Nowacka jest w niewłaściwym miejscu

- W tej chwili nie ma kompromisów. Jest Lewica i politycy, którzy powinni być na Lewicy. Barbara Nowacka pewnie często musi gryźć się w język, czego jej współczuję. Z pewnością ma ona lewicowe poglądy i myślę, że wie, iż jest w niewłaściwym miejscu - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  Lewica Razem koalicja obywatelska Barbara Nowacka Włodzimierz Czarzasty SLD partia Razem Wiosna Roberta Biedronia Wybory parlamentarne 2019 Adrian Zandberg Adrian Klarenbach

Tajny plan Lewicy. "Wiosna przestanie istnieć"

Dziennikarze "Wprost" dotarli do tajnych dokumentów negocjacyjnych Lewicy, których zapisy mogą być obejściem prawa. "Po wyborach parlamentarnych Wiosna ma przestać istnieć i połączyć się z SLD. Z kolei Sojusz będzie przekazywał pod stołem partii Razem jedną piątą swojej subwencji z budżetu państwa" - donosi tygodnik.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem Adrian Zandberg partia Wiosna wybory parlamentarne Sojusz Lewicy Demokratycznej

Publicyści o wspólnych listach opozycji do Senatu

- Gdyby opozycja zdecydowała się utworzyć wspólny komitetu do Senatu, to mogłoby to skończyć się umiarkowanym sukcesem - powiedział dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego). O znaczeniu wspólnej dla całej opozycji listy do Senatu mówił także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") oraz Dariusz Grzędziński ("Fakt").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Sejm Senat Prawo i Sprawiedliwość Adrian Zandberg

Publicysta: wspólna lista do Senatu mało prawdopodobna

- Logiczne byłoby, żeby opozycja się porozumiała. Ważne, żeby w okręgach senackich nie konkurowali ze sobą przedstawiciele PSL, SLD,  PO oraz pozostałych partii opozycyjnych. Widoczne są jednak ambicje poszczególnych polityków i dlatego porozumienie wydaje się mało prawdopodobne - powiedział Hubert Biskupski ("Super Express"). O znaczeniu wspólnej dla całej opozycji listy do Senatu mówił także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") oraz Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Sejm Senat Prawo i Sprawiedliwość Adrian Zandberg