Polskie Radio
Section05
Paweł Wojewódka

POLSKIE RADIO 24 Protesty rolników. "PiS otrząsa się z odpowiedzialności"

- Obecny rząd musi posprzątać po ośmiu latach po swoich poprzednikach, zarówno w zakresie decyzji dotyczących unijnej polityki rolnej, jak i polityki wewnętrznej związanej z rolnictwem. Sytuacja na wsi jest dość dramatyczna - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Balazs, były minister rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Europejski Zielony Ład rolnictwo Paweł Wojewódka Artur Balazs

Hodowla koni arabskich w Polsce w czasie rządów PiS. "Ośmiu prezesów w osiem lat"

- Przez osiem lat władze PiS zrobiły wszystko, żeby dogrzebać się pod tym przysłowiowym dywanem każdego brudu, z dużą przyjemnością ten dywan byłby odkryty, brudy wyciągnięte na światło dzienne. Przez te osiem lat nie postawiono żadnego zarzutu, ale przeczołgano naszą trójkę przez wszystkie możliwe służby - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Stojanowska, specjalista ds. hodowli koni arabskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Wojewódka konie Janów Podlaski

PR24 Ekspert o obronie cywilnej: potrzebna jest organizacja społeczeństwa i reguła, kto gdzie ma się schronić

- Ubiegłoroczna ustawa o obronie ojczyzny właściwie całkowicie zlikwidowała obronę cywilną, co jest oczywiście błędem. Do tej ustawy jest dziś przeszło 120 aktów wykonawczych, ale żaden nie przywraca pomocy humanitarnej, czyli właśnie obrony cywilnej. Bądźmy jednak uczciwi, ta ustawa zlikwidowała obronę cywilną, która de facto była nieefektywna i praktycznie nie istniała - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Cieślak (Collegium Civitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Paweł Wojewódka wojsko

PR24 Media publiczne. Ordyński o potrzebie obrony dziennikarzy

- Po tej nauce, której doznaliśmy, powinniśmy wyciągnąć z ostatniego 8-lecia jasne i precyzyjne wnioski. Mam nadzieję (…), że nowe regulacje prawne dotyczące mediów publicznych będą nie tylko zajmowały się konstrukcją tych mediów (…), ale też wypracowaniem profesjonalnych standardów obrony dziennikarzy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Ordyński (Rada Programowa Polskiego Radia).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Ordyński Karol Modzelewski Paweł Wojewódka dziennikarstwo media publiczne

PR24 Prof. Środa: prawo do aborcji pokazuje stosunek państwa do kobiet

- Kobiety zachodzą w ciążę, żeby mieć dzieci, a politycy polscy, "konserwa katolicka" czy fundamentaliści, mają jakieś dziwaczne założenie, że kobiety zachodzą w ciążę tylko po to, aby dokonać aborcji, i gdyby nie ich wiedza i skuteczne działanie, to by tej aborcji dokonywały - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Magdalena Środa, etyczka i filozofka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm Paweł Wojewódka aborcja Magdalena Środa

PR24 "Wywiad USA najlepiej wie co się dzieje". Rigamonti o spotkaniu Dudy i Tuska z Bidenem

To, że prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk jadą do Waszyngtonu wspólnie spotkać się z Joe Bidenem, świadczy o tym, że sytuacja tego wymaga - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Rigamonti. - Wywiad amerykański wie najwięcej. Teraz jest większe napięcie, większa świadomość niebezpieczeństwa. I po to oni tam jadą - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Wojewódka Andrzej Duda Donald Tusk Joe Biden bezpieczeństwo polityka USA

PR24 Lekcje z pierwszej pomocy w szkołach. "Pożądane i oczekiwane, również przez profesjonalnych ratowników"

- Każdego roku kilka tysięcy osób przeżywa dlatego, że udzielono im pierwszej pomocy. Jej udzielenie przez nieprofesjonalnego medyka zwiększa dwukrotnie szansę na przeżycie - mówił w Polskim Radiu 24 konsultant krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. Jerzy Ładny. 
Zobacz więcej na temat:  pierwsza pomoc ratownictwo medyczne szkoła edukacja POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Paweł Wojewódka

Połowa polskich dzieci nie pojedzie na wakacje

Ministerstwo Edukacji Narodowej podsumowało pierwszy miesiąc wakacji. Na zorganizowany wypoczynek zarówno w kraju, jak i za granicę wyjedzie lub już wyjechało w sumie prawie 1,2 mln uczniów. Jednak spora część dzieci pozostała w swoich domach o czym dyskutowali w audycji "Sami o sobie” w Polskim Radiu 24 Marek Figiela (Biuro Rzecznika Praw Dziecka), Przemysław Proszowski (KG ZHP), Jolanta Szklarska (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci) oraz Stefan Sawicki (Strefa Młodzieży Uniwersytet SWPS).
Zobacz więcej na temat:  kolonie wypoczynek wakacje na wsi wakacje w mieście Paweł Wojewódka Rzecznik Praw Dziecka