Polskie Radio
Section05
partia Razem

Magdalena Biejat kandydatką Lewicy na prezydenta Warszawy. Oto jej główne postulaty

Magdalena Biejat z partii Razem poinformowała w środę, że będzie ubiegała się o urząd prezydenta m.st. Warszawy. Podkreśliła, że jej trzy główne priorytety to: inwestycje w budownictwo społeczne, dostęp do dobrej edukacji publicznej oraz bezpieczna i przyjazna przestrzeń publiczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Biejat Nowa Lewica lewica wybory samorządowe wybory samorządowe 2024 Mazowsze mazowieckie Warszawa Miasto Jest Nasze samorząd regiony partia Razem polityka

Pierwsze spory w koalicji Tuska. Chodzi o CPK. Posłanka Razem apeluje o "trochę rozsądku"

Niebywała historia miała miejsce podczas programu w redakcji "Super Expressu". - Cały ten program jest kompletnie nieskonsultowany ze społeczeństwem - powiedziała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym poseł Karolina Pawliczak (KO). Wywiązała się ostra dyskusja między nią a Pauliną Matysiak z Partii Razem, zdaniem której nie można twierdzić, że kwestia CPK nie została przeanalizowana czy skonsultowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centralny port komunikacyjny Karolina Pawliczak Paulina Matysiak Platforma Obywatelska partia Razem opozycja polityka

Partia Razem poza rządem. Zandberg: nie możemy wziąć odpowiedzialności za ministerstwa bez gwarancji finansowych

- Nie możemy wziąć odpowiedzialności za kluczowe dla nas ministerstwa bez gwarancji finansowych koniecznych do realizacji programu - powiedział w piątek lider partii Razem Adrian Zandberg. Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń zapewnił, że Lewica jest spójna i będzie popierała rząd Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Zandberg lewica Sejm Rząd RP partia Razem Nowa Lewica Donald Tusk koalicja obywatelska PO wybory 2023

PR24 "Jesteśmy sobie nazwzajem potrzebni". Poseł Lewicy apeluje do innych partii w opozycji

- My w opozycji chcemy relacji partnerskich, tego, byśmy mogli rozmawiać na równych zasadach, bo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł partii Razem Daria Gosek-Popiołek. - Mamy różne agendy, ale miejscami są one bardzo zbieżne - w kwestiach praworządności, czy praw obywatelskich - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Janecki polityka lewica partia Razem wybory w Polsce opozycja wybory

Relokacja migrantów w UE. Poseł partii Razem: mechanizm powinien obejmować także Ukraińców

- Mechanizm relokacji migrantów nie do końca nam się podoba. Powinien on obejmować wszystkie osoby, które mają potwierdzony swój status. A jak wiemy, z tego mechanizmu są wyłączeni na przykład Ukraińcy, którzy przebywają w naszym kraju - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka partia Razem migracja służby i bezpieczeństwo

"Nie będzie wspólnej listy Lewicy i Koalicji Obywatelskiej". Magdalena Biejat o wyborach parlamentarnych

- Najprawdopodobniej będą trzy bloki po stronie opozycyjnej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Magdalena Biejat, odnosząc się do tematu wyborów parlamentarnych. Poseł Lewicy i Partii Razem wykluczyła możliwość utworzenia wspólnej listy przez Lewicę i Koalicję Obywatelską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski Magdalena Biejat lewica partia Razem

Wytyczne C40 Cities. Matysiak: nikt nie wprowadzi zakazu sprzedaży ubrań, nie dajmy się zwariować

- Myślę, że jakbyśmy się przyjrzeli tym postulatom [raportu C40 Cities], to każdy z nich jakoś można opowiedzieć. Natomiast nie oszukujmy się, nikt nie wprowadzi zakazu kupowania ubrań do jakiejś określonej liczby. Nie dajmy się zwariować - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Razem Paulina Matysiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo ekologia ochrona środowiska partia Razem polityka Warszawa

"Przepis na katastrofę jak w Grecji". Maciej Konieczny o wprowadzeniu w Polsce euro

- Euro to nie jest dobry pomysł. Jesteśmy zwolennikami daleko posuniętej federalizacji Europy, większej integracji w zakresie harmonizacji podatków, systemów społecznych i wyrównywania poziomów, większego budżetu UE. Jeśli te warunki zostaną spełnione, to w kolejnym kroku wspólna waluta ma sens - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Konieczny z Partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA partia Razem euro opozycja wybory w Polsce polityka Maciej Konieczny

Matysiak: nie można całej kampanii opierać na postulacie odsunięcia PiS od władzy

- Na pewno nie będzie wspólnej listy opozycji w 2023 roku. Trudno jest mówić o jakieś spójności programowej przy takiej liście. Opierałaby się ona raczej na głównym postulacie odsunięcia PiS od władzy. Co oczywiście jest słusznym postulatem, natomiast nie można na nim opierać całej kampanii wyborczej - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Paulina Matysiak z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka opozycja wybory parlamentarne partia Razem

Konieczny: wystąpienie Bidena potwierdziło solidarną odpowiedź na napaść Rosji

Joe Biden spędził w Polsce półtora dnia. W sobotę wieczorem prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił na dziedzińcu Zamku Królewskiego przemówienie. - To było wystąpienie, które potwierdziło jednoznaczną, stanowczą i solidarną odpowiedź na napaść Rosji na Ukrainę - mówi Maciej Konieczny, poseł partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem wojna na Ukrainie Joe Biden w Polsce Rosja Jedynka Ukraina