Polskie Radio
Section05
partia Razem

Konieczny: wystąpienie Bidena potwierdziło solidarną odpowiedź na napaść Rosji

Joe Biden spędził w Polsce półtora dnia. W sobotę wieczorem prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił na dziedzińcu Zamku Królewskiego przemówienie. - To było wystąpienie, które potwierdziło jednoznaczną, stanowczą i solidarną odpowiedź na napaść Rosji na Ukrainę - mówi Maciej Konieczny, poseł partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem wojna na Ukrainie Joe Biden w Polsce Rosja Jedynka Ukraina

"Farsz do pierożków z ludzkich płodów". Szokujący wpis pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego

"Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?" - taki wpis zamieścił w mediach społecznościowych Samuel Nowak, rzecznik prasowy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz działacz Partii Razem. Sprawę nagłośnił szczeciński radny Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja Uniwersytet Jagielloński partia Razem

"Te zmiany to odpowiedź na pandemię i wytyczenie perspektyw rozwoju". Poseł PiS o Polskim Ładzie

- Polski Ład to jest nasza odpowiedź na sytuację po pandemii. To wielka perspektywa, duże zmiany w podatkach, służbie zdrowia, dużo rozwiązań i propozycji skierowanych do osób młodych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem "Dwóch stron" była także Paulina Matysiak z partii Razem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja partia Razem Polski Ład polityka

Gosek-Popiołek: PO uzurpuje sobie rolę hegemona i tak naprawdę nie zależy jej na współpracy

Daria Gosek-Popiołek z Lewicy stwierdziła w Polskim Radiu 24, że "Platforma uzurpuje sobie rolę hegemona i tak naprawdę nie zależy jej na współpracy, na partnerstwie, na rozmowie o wartościach". - Chodzi im tylko o podkreślanie swojej, często wyimaginowanej, wielkości - powiedziała poseł.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich partia Razem polityka opozycja POLSKA Polskie Radio 24

W grudniu kongres zjednoczeniowy SLD i Wiosny. Maciej Gdula: to logiczna konsekwencja naszej współpracy

- Obecnie Lewica postrzegana jest przez wyborców jako jedna siła polityczna, co jest dowodem naszego sukcesu, że byliśmy w stanie z trzech ugrupowań, które różniły się też w pewnych sprawach, stworzyć siłę w parlamencie, która jest przekonująca, mówi jednym głosem i ze sobą współpracuje - powiedział Maciej Gdula z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Maciej Gdula lewica SLD Wiosna Roberta Biedronia partia Razem parlament w Polsce

Partia Razem wykorzystała postać rtm. Pileckiego. Wiceminister kultury: oburzające i godne potępienia

- Witold Pilecki to największy bohater Europy i nadużywanie jego nazwiska należy zdecydowanie potępić. Ludzie ci nie mają do tego prawa - powiedziała Magdalena Gawin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, która odniosła się do facebookowego postu Partii Razem. - Rotmistrz nie jest patronem żadnych ruchów odwołujących się do przemocy - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Magdalena Gawin Antoni Trzmiel historia Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego II wojna światowa Witold Pilecki polityka partia Razem Żydzi

Maciej Konieczny: zachowanie PO ws. testów jest nieetyczne. Politycy o walce z koronawirusem

- Oczekiwanie, że każdy powinien zrobić test na koronawirusa oznacza skierowanie testów tam, gdzie nie są potrzebne. Bardzo zdenerwowała mnie ta wypowiedź. To nie jest OK, tak jak i fake newsy - ocenił w programie "7x24" Maciej Konieczny z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Platforma Obywatelska Agnieszka Ścigaj Zbigniew Kuźmiuk partia Razem Solidarna Polska Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska

Dorota Olko: udział kobiet w polityce jest niezwykle ważny

- Jeżeli kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa, tak jak jest w Polsce, to dlaczego ma ich być mało w polityce? - pytała w Polskim Radiu 24 Dorota Olko z partii Razem. - Polski Sejm jest reprezentacją naszego społeczeństwa. Nie rozumiem, dlaczego jego skład ma odbiegać od tego, jak wygląda jego struktura genderowa - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 partia Razem wybory w Polsce kobieta polityka