Polskie Radio
Section05
partia Razem

PiS z miażdżącym poparciem. Jest nowy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na bardzo wysokie poparcie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla Super Expressu i SE.pl. Według badania, gdyby wybory miały się odbyć w styczniu 2018 roku, na partię rządzącą zagłosowałoby aż 49 procent wyborców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 Sojusz Lewicy Demokratycznej partia Razem Nowoczesna

„Decyzje nieoczywiste moralnie należy pozostawić ludziom”

- Nie jest rolą państwa to, by podejmować za ludzi nieoczywiste moralnie decyzje, takie jak decyzja o aborcji. Decyzję taką powinna podejmować kobieta, a nie polityk, policjant albo prokurator – powiedział w audycji 24 Pytania jeden z liderów partii Razem Adrian Zandberg. Mówił także o priorytetach programu partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Zandberg partia Razem aborcja in vitro PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Żadna władza nie potrafiła sobie poradzić z reprywatyzacją"

– Wierzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz da się przekonać i podzieli się z komisją weryfikacyjną swoją wiedzą i przemyśleniami na temat tego, dlaczego doszło do „dzikiej” reprywatyzacji – mówił w Rozmowie PR24 Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Gościem programu była także Justyna Samolińska z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Paweł Rabiej Nowoczesna partia Razem Warszawa reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna

"Chcemy rynku pracy, na którym ludzie mają stabilność"

– Wysoki wzrost gospodarczy i niski poziom bezrobocia to idealny moment, by wprowadzić w Polsce system bezpieczeństwa socjalnego na poziomie europejskim. Niskim kosztem można by zreformować system ubezpieczenia bezrobotnych, ponieważ teraz tylko co piąty bezrobotny ma prawo do zasiłku. Rządzący cały czas mówią, że na takie reformy nie ma czasu – powiedział w audycji Rozmowa PR24 Adrian Zandberg z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem minimalne wynagrodzenie śmieciówki bezrobocie umowy śmieciowe Mieszkanie Plus

#spozaSejmu. Zandberg: mamy dziś w Sejmie dwa plemiona

- Kłopot, z którym mamy do czynienia jest taki, że w Sejmie mamy dzisiaj dwa plemiona. I te dwa plemiona patrzą na siebie z olbrzymia nieufnością. Podejrzewają się nawzajem o wszystko, co najgorsze. Potrzebujemy w taki sposób zbudować funkcjonowanie parlamentu, żeby pomimo tego faktu, pomimo tego braku zaufania, co chwila nie wybuchał podobnej skali kryzys - mówił w wywiadzie z portalem PolskieRadio.pl Adrian Zandberg z partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem smog Rodzina 500+ Adrian Zandberg NASZ WYWIAD #spozaSejmu

Czy powinno się ograniczać kadencje burmistrzów i prezydentów miast?

Partia Razem chciałby, by afera reprywatyzacyjna w Warszawie stała się  początkiem dyskusji o kadencyjności burmistrzów i prezydentów miast. – W zeszłej kadencji Sejmu projekt wprowadzający tylko dwie kadencje dla wójtów, prezydentów i burmistrzów miast złożył Ruch Palikota, jednak został on odrzucony przez Sejm – mówił w Magazynie Samorządowym dr Aleksander Nelicki, ekspert ds. samorządu terytorialnego.
Zobacz więcej na temat:  partia Razem samorząd