Polskie Radio
Section05

Anna Duczmal-Mróz

Dyrygentka z pasją. Spotkanie z Anną Duczmal-Mróz

- Bycie córką takiej mamy jest z jednej strony absolutnie cudownym przeżyciem, dlatego że mieć taką mamę to naprawdę wielki zaszczyt i możliwość korzystania z jej niesamowitych doświadczeń życiowych, zawodowych… Niesie to za sobą również wszelakie trudności, spojrzenia obcych osób, które nie dowierzają, że dzieci sławnych ludzi mogą być też dobre w tym, co robią - mówiła w Dwójce dyrygentka Anna Duczmal-Mróz, szefowa Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.
Zobacz więcej na temat:  Karol Furtak Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus KULTURA muzyka klasyczna Dwójka dyrygent

Nowa Dyrygentka Orkiestry Kameralnej "Amadeus" w Poznaniu

Anna Duczmal-Mróz zastąpi Agnieszkę Duczmal pod dyrektorską batutą Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus" w Poznaniu. Nowa dyrektorka to córka ustępującej dyrygentki. Ceremonia symbolicznego przekazania dyrektorskiej batuty nastąpi podczas październikowego koncertu "W rytmie zmiany" w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agnieszka Duczmal Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus amadeus dyrygent

Anna Duczmal-Mróz: kultura łączy ludzi i łagodzi obyczaje

- Świat muzyczny zmienia się dzięki takim osobowościom jak moja mama czy Marin Alsop. Kobiety są nie tylko utalentowane, ale potrafią również być matkami, działać społecznie. Ta organizacja pokazuje, jak ważne jest to, że kobiety sobie nawzajem pomagają, mają niesamowitą energię, pomysły na przyszłość oraz chęć współdziałania - mówiła na antenie Dwójki Anna Duczmal-Mróz, dyrygentka, laureatka nagrody Taki Alsop Conducting Fellowship.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent Jakub Kukla Dwójka orkiestra Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus KULTURA