Polskie Radio
Section05
Euro 2024

Santos zna patent na Czechów. "Zobaczymy jego podpis"

Czescy piłkarze piątkowym meczem z Polską w Pradze rozpoczną eliminacje Euro 2024. Selekcjoner gospodarzy Jaroslav Silhavy nie ukrywa, że jego drużyna chce awansować. Docenia jednak warsztat trenerski Fernando Santosa. - Myślę, że zobaczymy jego podpis na polskiej drużynie - przyznał szkoleniowiec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Czech reprezentacja Polski Robert Lewandowski Fernando Santos

Trener Czechów docenia Polaków. "I tak możemy wygrać"

Reprezentacja Polski już w piątek rozpocznie walkę o awans na mistrzostwa Europy od meczu w Pradze z Czechami. - Kluby, w których grają wasi piłkarze, robią wrażenie. My taki komfort mieliśmy w 2004 roku. Ale i tak jesteśmy w stanie wygrać z Polską - powiedział trener Czechów Jaroslav Silhavy w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Czech Euro 2024

Tak zagramy z Czechami? Oto przewidywany skład

Lawina kontuzji, nierówna forma kadrowiczów i, przede wszystkim, nowy selekcjoner sprawiają, że trudno wytypować nazwiska 11 zawodników, którzy w piątek zagrają z Czechami na otwarcie el. Euro 2024. Fernando Santos ma ograniczone pole manewru, ale mimo to na kilku pozycjach toczy się zacięta walka o miejsce w podstawowym składzie reprezentacji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Fernando Santos Euro 2024 reprezentacja Czech

Ruszają eliminacje ME. Powtórka z finału na początek

W piątek piłkarska reprezentacja Polski rozpocznie walkę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2024. Najpierw zmierzy się w Pradze z Czechami, a w poniedziałek podejmie Albanię. Eliminacje rozpoczną się już w czwartek, a hitem tego dnia będzie starcie mistrzów Europy Włochów z wicemistrzami Anglikami. Ciekawie zapowiada się też piątkowe starcie Francuzów z Holendrami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Anglii reprezentacja Włoch

Ronaldo wbił szpilkę Santosowi. "Zmiany są konieczne"

Reprezentacja Portugalii od czwartkowego meczu z Liechtensteinem rozpocznie walkę o awans do finałów mistrzostw Europy 2024. Gwiazdor portugalskiej kadry Cristiano Ronaldo zdecydował się porównać nowego selekcjonera Roberto Martineza z poprzednim - Fernando Santosem, który obecnie prowadzi reprezentację Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Portugalii Fernando Santos cristiano ronaldo

ANALIZA Średniak zaskoczy Polaków? Potrafili postraszyć Hiszpanię

Era sukcesów osiąganych za czasów Pavla Nedveda, Karela Poborskiego i Vladimira Smicera powoli staje się dla Czechów równie zamierzchła co triumfy "Orłów Górskiego" dla Polaków. Obecnie reprezentacja naszych południowych sąsiadów to europejski średniak, który ma swoje problemy. Biało-Czerwoni nie powinni jednak lekceważyć ekipy trenera Jaroslava Silhavego, bo dysponuje ona kilkoma niezaprzeczalnymi atutami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Czech