Polskie Radio
Section05
Euro 2024

Euro 2024. Polska reprezentacja gra z Austrią. Co się dzieje w Berlinie?

Biorąca udział w Euro 2024 reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Austrii. Dla Biało-Czerwonych mogą to być minuty, które zadecydują o naszym być albo nie być w turnieju. - W Berlinie jest dużo polskich i austriackich kibiców, ich fala napływa na ten przepiękny stadion. Atmosfera jest bardzo dobra. Polscy kibice rozśpiewani - mówi reporter Czwórki Jeremi Angowski. - Ludzie śpiewają w drodze na stadion, w metrze i w pociągach. Widać na każdej praktycznie uliczce Berlina, że tu się odbywa wielka piłkarska impreza.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka mecze reprezentacja Polski kibice Jeremi Angowski

Euro 2024 i kibice. Na czym polega fenomen i popularność piłki nożnej?

Trwa Euro, a my w oczekiwaniu na kolejne mecze naszej reprezentacji rozmawiamy o popularności piłki nożnej i jej miłośnikach. W Czwórce wraz ze specjalistami zastanawiamy się, dlaczego to właśnie futbol budzi tak silne emocje. Spotykamy się także z tymi, którzy muzycznie zagrzewają Biało-Czerwonych do gry, a ich fanów do gorącego kibicowania naszej drużynie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka mecze Weronika Puszkar reprezentacja Polski kibice

W Berlinie padł słynny cios "z byka". Znów będzie brutalnie?

Piątkowy mecz Polska - Austria na Euro 2024 odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Jak przypomniał dziennikarz Radiowej Jedynki Tomasz Kowalczyk, to na tym obiekcie odbył się słynny finał mistrzostw świata w 2006 roku, podczas którego legendarny Francuz Zinedine Zidane uderzył głową Włocha Marco Materazziego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Tomasz Kowalczyk reprezentacja Polski reprezentacja Austrii

TYLKO U NAS Jak ograć Austrię? "Gra piłką i zmuszenie ich do biegania"

Reprezentacja Austrii, podobnie jak Polacy, poniosła porażkę w meczu pierwszej kolejki Euro 2024. Wszystko wskazuje na to, że obie drużyny powalczą o trzecie miejsce w grupie, które może zapewnić awans do 1/8 finału. Co zrobić, by wygrać to kluczowe spotkanie? W rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem doradza Łukasz Gikiewicz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Austrii

7. dzień Euro. Anglicy znudzili, Hiszpanie pobudzili

7. dnia Euro 2024 za nami. Serbowie pokazali, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Zawiodła za to Anglia, której usypiający styl przełożył się na stratę punktów z Danią. Piłkarski deser zafundowali Hiszpanie, którzy zdominowali Włochów w hicie dnia.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT reprezentacja Serbii reprezentacja Słowenii reprezentacja Anglii reprezentacja Danii reprezentacja Hiszpanii reprezentacja Włoch