Polskie Radio
Section05
książę William

Karol III. Kim jest nowy król Wielkiej Brytanii?

6 maja 2023 odbędzie się koronacja Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Siedemdziesięcioczteroletni władca jest najstarszym monarchą, jaki wstąpił na brytyjski lub angielski tron. Ale biografia Karola pokazuje, że korona była dla niego raczej brzemieniem niż celem. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania król Karol III książę William książę Harry książę Filip Królowa Elżbieta II HISTORIA

Książę William złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Drugi dzień wizyty monarchy w Warszawie

Brytyjski następca tronu książę William, który jest z wizytą w Polsce, złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Teraz uda się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Ma mu podziękować za gościnę, jakiej Polacy udzielili ukraińskim uchodźcom.
Zobacz więcej na temat:  książę William POLSKA Grób Nieznanego Żołnierza Warszawa

Książę William z wizytą w Polsce. Odwiedził brytyjskich żołnierzy w Rzeszowie

Książę William rozpoczął w środę dwudniową wizytę w Polsce. Następca tronu Wielkiej Brytanii chciał podziękować brytyjskim i polskim żołnierzom za ich służbę i dowiedzieć się więcej o tym, jaką opieką otoczono ukraińskich uchodźców - piszą brytyjskie media. Pierwszym punktem wizyty księcia Williama w Polsce było spotkanie z żołnierzami na terenie jednostki 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Następca brytyjskiego tronu spotkał się także z żołnierzami kontyngentu międzynarodowego, w którym służą m.in. przedstawiciele brytyjskiej armii.
Zobacz więcej na temat:  książę William wojsko NATO Wielka Brytania

Szef MON po spotkaniu z księciem Williamem: jesteśmy wdzięczni brytyjskim żołnierzom za wsparcie

Następca tronu Zjednoczonego Królestwa książę William spotkał się z brytyjskimi żołnierzami stacjonującymi w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył także wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który podziękował Brytyjczykom za owocną współpracę, a w szczególności za ich obecność w województwach graniczących z Ukrainą - podkarpackim i lubelskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak książę William wojsko Wielka Brytania MON służby i bezpieczeństwo