Polskie Radio
Section05
Instagram

"Media społecznościowe budują zupełnie nową rzeczywistość". Dr Żukowski o wpływie nowych mediów na politykę

- Niedawno było tak, że wszyscy obserwowaliśmy te same wydarzenia w tych samych mediach. W tej chwili pojawia się mnóstwo baniek politycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, pytany o wpływ mediów społecznościowych na politykę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka social media internet Facebook Instagram What's up Tomasz Żukowski

Ruszył Narodowy Instagram Dziedzictwa. "Dla młodych social media mają największe znaczenie"

- Ruszył Narodowy Instagram Dziedzictwa – profil społecznościowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID), który ma zachęcić najmłodsze pokolenia Polaków do odkrywania i zdobywania wiedzy na temat historii i dziedzictwa kulturowego - poinformowała Paulina Soboniak z NID.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA HISTORIA historia Polski Narodowy Instytut Dziedzictwa Instagram media społecznościowe Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dramat w kolorowym opakowaniu. "Sweat" Magnusa Von Horna

– Chciałem podejść do tego bardzo realistycznie, bo wierzę, że widz ma swoje zdanie na ten temat. Nie muszę komentować, bo widz sam to robi, ale mogę przedstawić ciekawy świat. Bardzo mnie ciekawi, co widz potem robi z tym światem – mówił w "Trójkowo, filmowo" Magnus Von Horn, reżyser filmu "Sweat". Dramat przedstawiający trzy dni z życia influencerki fitness Sylwii Zając to jedyny polski obraz w selekcji zeszłorocznego festiwalu w Cannes, a zarazem Trójkowa premiera tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka KULTURA FILM kino Szwecja Borys Szyc social media fitness influencerzy Instagram