Polskie Radio
Section05
Monika Hojnisz

TYLKO U NAS Biathlonistki liczyły na więcej. "Mogę jedynie przeprosić"

Polskie biathlonistki zajęły 14. miejsce w biegu sztafetowym 4x6 km podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Nasze reprezentantki w rozmowie z Sylwią Urban z Polskiego Radia podsumowały swój występ. - Nie jestem w stanie wytłumaczyć, co się wydarzyło na strzelnicy - powiedziała Kamila Żuk, która musiała biec karną rundę. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT biathlon sporty zimowe Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska Monika Hojnisz

Finał biegaczek, biathlonistki poza czołówką [12. DZIEŃ IO]

Rywalizacja sztafet biathlonistek, sprint drużynowy kobiet i mężczyzn w biegach narciarskich, zmagania na 1500 m w short tracku pań, alpejski slalom mężczyzn - w środę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie odbyło się wiele konkurencji z udziałem Polaków. Tego dnia rozdano też osiem kompletów medali. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska biathlon Biegi narciarskie narciarstwo alpejskie short track Monika Hojnisz Natalia Maliszewska narciarstwo zjazdowe

Niedosyt łyżwiarek, przyczajony Stoch [9. DZIEŃ IO]

Dziewiątego dnia igrzysk olimpijskich w Pekinie Polacy wystąpili w sześciu konkurencjach. Monika Hojnisz-Staręga uzyskała najlepszy wynik podczas IO w biegu na dochodzenie, z kolei kobieca sztafeta w short tracku ukończyła rywalizację na szóstym miejscu. Niespodziankę chciały sprawić panczenistki w biegu na 500 metrów, lecz ostatecznie się nie udało. Tak relacjonowaliśmy niedzielne wydarzenia w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe Monika Hojnisz Natalia Maliszewska Kaja Ziomek short track łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie biathlon narciarstwo alpejskie narciarstwo zjazdowe

Pewny awans skoczków. Dramat Maliszewskiej [7. DZIEŃ IO]

Piątek był kolejnym dniem zmagań podczas zimowych igrzysk w Pekinie. Natalia Maliszewska zakończyła walkę o medal w short tracku na dystansie 1000 m. Na starcie stanęły też biathlonistki i biegacze narciarscy, natomiast skoczkowie rywalizowali w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na dużej skoczni. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 short track Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel narciarstwo alpejskie biathlon Skoki narciarskie Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Biegi narciarskie narciarstwo zjazdowe Monika Hojnisz

Triumf byłej biegaczki. Polskie biathlonistki daleko

Polskie biathlonistki Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka i Kinga Zbylut mają już za sobą start w biegu indywidualnym na 15 km podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Hojnisz-Staręga, zajmując 20. miejsce. Złoto olimpijskie zdobyła Niemka Denise Herrmann przed Francuzką Anaïs Chevalier-Bouchet i Norweżką Marte Olsbu Røiseland.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT biathlon Monika Hojnisz

PŚ w biathlonie: Monika Hojnisz-Staręga szósta w biegu na dochodzenie. Popis Polki w Oberhofie

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 6. miejsce w biegu pościgowym na 10 km podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Zwyciężyła Norweżka Tiril Eckhoff (2 błędy na strzelnicy), która wyprzedziła swoją rodaczkę Marte Olsbu Roeiseland (0 błędów, +0,5 sek.) i Austriaczkę Lisę Theresę Hauser (1 błąd, +43,0 sek.). Polka (1 błąd) straciła do zwyciężczyni 1:21,4.
Zobacz więcej na temat:  biathlon sporty zimowe SPORT Monika Hojnisz

K. Długopolski: Kamil Stoch zgubił błysk, jaki miał w ostatnich latach

- Kamilowi Stochowi, jak i innym naszym skoczkom brakuje agresywności. Jest on jednak w dalszym ciągu kandydatem do czołowej lokaty w Turnieju Czterech Skoczni - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Długopolski, trener skoczków narciarskich. Gościem audycji była także Dagmara Gerasimiuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie biathlon Monika Hojnisz Kamil Stoch

Tomasz Sikora: polski biathlon ma potencjał

- Monika Hojnisz, która mam nadzieję zaczęła swój życiowy sezon, cały czas jest w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jest to olbrzymi jej sukces i trzymam kciuk, żeby tak było do końca sezonu - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Tomasz Sikora, trener kadry młodzieżowej biathlonistów. Po świąteczno-noworocznej przerwie biathloniści powracają do rywalizacji. 
Zobacz więcej na temat:  biathlon Tomasz Sikora Monika Hojnisz SPORT sport na antenie