Polskie Radio
Section05
O co tutaj biega

NASZ WYWIAD Zdobywanie K2 powinien poprzedzić atak wspinaczy na ego

- Urubko przerastał wielu wspinaczy pod K2, Bielecki się oczyścił, Gołąb skrył się pod jakąś wielką czapką niewidką, a Rafał Fronia to histeryk polskiego himalaizmu. Może jednak w międzynarodowym zespole wspinaczy, którzy pokonaliby swoje ego, podporządkowaliby się idei wejścia na szczyt, zdobycie K2 mogłoby się udać - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Bogumił Słama, alpinista i taternik, uczestnik drugiej polskiej wyprawy na K2.  
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD góry Himalaje O co tutaj biega opinie

TYLKO U NAS K2 dla Polaków: oby Gołąb nam w bazie tylko nie odleciał

Karawana składająca się z około setki tragarzy, z którą Polscy himalaiści idą do bazy pod K2 jest coraz bliżej celu. Gdy ekipa tam dotrze będzie miała w nogach około 100 km trekkingu. Zanim jednak pomyślą o wspinaniu, będą musieli zbudować sobie miejsce do życia. Jak się to robi, gdy wieje 50-60 km/h, a temperatura spada do -35 stopni Celsjusza?  
Zobacz więcej na temat:  góry TYLKO U NAS Himalaje O co tutaj biega opinie

KOMENTARZ Joanna Jędrzejczyk gra ostro, czy nie za ostro?

Joanna Jędrzejczyk "sensacyjnie pokonana", "padła na deski, a tego nikt się nie spodziewał", "przegrała przez nokaut już w pierwszej rundzie", "została strącona z tronu", czy "wreszcie dostała lekcję pokory" - to fragmenty opisujące przegraną Polki w pierwszej rundzie pojedynku z Rose Namajunas podczas UFC 217. Po walce na głowę Jędrzejczyk wciąż spadają ciosy, nie z powodu przegranej jednak. 
Zobacz więcej na temat:  MMA Joanna Jędrzejczyk Sporty walki O co tutaj biega KOMENTARZ opinie

Szata zdobi olimpijczyka. Nie zawsze było "kolorowo"

Igrzyska Olimpijskie to wielkie emocje, ale i wielki biznes. Nikogo nie dziwi fakt, że branża mody wchodzi w sport z pełnym entuzjazmem. Konkurencja jest zacna, ale jest o co walczyć. Trzeba tylko, albo aż, szyć dobre, funkcjonalne, technologicznie zaawansowane, a także eleganckie ubrania na miarę oczekiwań sportowców XXI wieku. Jak biało-czerwoni zaprezentują się w kolekcji marki 4F na igrzyskach w PjongCzang?
Zobacz więcej na temat:  PjongCzang 2018 SPORT O co tutaj biega sporty zimowe opinie

KOMENTARZ "Szpila"robi pierwszy krok by być jak Foreman, znika

Pokora to jedna z najważniejszych cech każdego sportowca, który marzy o wielkich osiągnięciach. "Pokora to pierwszy krok do wielkości. W sporcie i życiu są dwie opcje wyboru; bycie pokornym lub bycie poniżonym - podkreślał George Foreman. Legendarny bokser wypowiadając te słowa dokładnie wiedział o czym mówi, Artur Szpilka właśnie zorientował się, że coś jest na rzeczy. 
Zobacz więcej na temat:  Sporty walki boks Artur Szpilka KOMENTARZ O co tutaj biega opinie

REPORTAŻ Marycha antidotum na raka. Chore odleciały na tej imprezie

Podjęły walkę o życie, gdy ich przeciwnikiem stał się rak. Chemioterapia, radioterapia i chirurgia były podstawą ich terapii. Zdały sobie jednak sprawę, że szansę wyleczenia podnosi walka jaką podejmuje się w sferze psychicznej i fizycznej. "Onkotwardzielki” podniosły rzuconą przez los rękawicę. "Onko Tour 2017 z Marychą w tle", w którym wzięły udział pokazał, że nic ich nie ogranicza.    
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo rak piersi TYLKO U NAS O co tutaj biega opinie

KOMENTARZ Szpilka się jeszcze nie wcisnął, a Adamek pcha się na szczyt

Kiedyś jeden z komentatorów lekkiej atletyki stwierdził, że nie ma nic gorszego jak starcia bokserskie i pojedynki MMA: tu wyniki nie mają znaczenia. O mistrzowskie pasy walczą ci, których namaszczą bossowie. W świecie boksu dobry promotor znaczy bardzo wiele. Mateusz Borek znów poprowadzi na szczyt Tomasza Adamka?  
Zobacz więcej na temat:  boks Artur Szpilka Tomasz Adamek KOMENTARZ O co tutaj biega Sporty walki opinie