Polskie Radio
Section05
Pekin 2022

TYLKO U NAS Eileen Gu uwiodła Chiny. Igrzyska to jej American Dream

O tym, żeby być jak Eileen Gu marzy dziś wiele chińskich nastolatek. O tym, żeby ich córki były jak Eileen Gu marzy coraz więcej chińskich mam. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie Chińczycy zapamiętają jako tryumf ich zawodniczki, która wywalczyła dla drużyny Chińskiej Republiki Ludowej dwa złote medale w narciarstwie dowolnym.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT narciarstwo dowolne

RELACJA Michalski krok od podium. Hojnisz bez formy [DZIEŃ NA ŻYWO]

W piątek polscy kibice śledzący rywalizację na igrzyskach w Pekinie skupią uwagę na zmaganiach w łyżwiarstwie szybkim i biathlonie. W biegu ze startu wspólnego na 12,5 km nie popisała się Monika Hojnisz-Staręga. W wyścigu na 1000 metrów panczenistów kapitalnie pokazał się Piotr Michalski, ale do medalu zabrakło 0,08 sekundy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska olimpijskie sporty zimowe igrzyska łyżwiarstwo szybkie biathlon hokej narciarstwo dowolne curling

Rosjanka nie zaakceptowała srebra. "Dlatego płaczę"

Rosyjska łyżwiarka figurowa Aleksandra Trusowa, mimo świetnego programu dowolnego, zdobyła w czwartek "tylko" srebrny medal w rywalizacji solistek, na co zareagowała bardzo emocjonalnie. - Trzy tygodnie jestem sama: bez rodziców, bez moich psów. Dlatego płaczę - wyjaśniała potem wicemistrzyni olimpijska z igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska

TYLKO U NAS Sztuczna inteligencja zamiast trenerów, zawodnicy zagrożeni?

Organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie podczas imprezy pokazali kilka nowinek technologicznych, które głównie związane były z restrykcjami sanitarnymi. Na olimpijskich stołówkach zautomatyzowano system wydawania posiłków, eliminując w ten sposób kelnerów. Czy w przyszłości będzie można wyeliminować też trenerów i sędziów?
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT