Polskie Radio
Section05
MKOl

Ulubienica Putina wciąż działa w MKOl. "Popierają wojnę"

"Caryca tyczki", czyli Jelena Isinbajewa, wielokrotna mistrzyni świata, Europy i złota medalistka igrzysk olimpijskich wciąż zasiada w Komisji Sportu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wszystko wskazuje, że rekordzistka świata w skoku o tyczce wciąż tam pozostanie, mimo zaleceń wydanych przez... MKOl, aby wykluczyć rosyjskich i białoruskich sportowców oraz oficjeli z międzynarodowych imprez. 
Zobacz więcej na temat:  Skok o tyczce SPORT MKOl wojna na Ukrainie Władimir Putin

Młodziutka gwiazda na dopingu? Ona trenuje, prawnicy myślą

W środę media doniosły, że pozytywny wynik takiego testu miała Rosjanka Kamiła Walijewa, która triumfowała w rywalizacji drużynowej łyżwiarzy figurowych na igrzyskach w Pekinie. - Informacje o potencjalnym przypadku dopingu są całkowitą spekulacją - zaznaczył rzecznik MKOl Mark Adams.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie łyżwiarstwo figurowe igrzyska sporty zimowe doping łyżwiarstwo MKOl

NASZ WYWIAD "W Pekinie będzie bezpiecznie". Szef MKOl o igrzyskach

- Wszyscy, którzy przyjadą do Pekinu będą mogli czuć się bezpieczni - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Szef MKOl we wtorkowe popołudnie zakończył dwudniową wizytę w Polsce. Odwiedził nasz kraj na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W wywiadzie mówił między innymi o zbliżających się zimowych igrzyskach w Pekinie, a także o wypadku polskiego saneczkarza. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska MKOl SPORT sporty zimowe NASZ WYWIAD