Polskie Radio
Section05
Sebastian Świderski

Polacy w złocie. Sebastian Świderski tłumaczy tajniki sukcesu naszej reprezentacji

– Długa ławka rezerwowych, świetna mentalność, atmosfera, silna liga, ale przede wszystkim oddani i wierni kibice – to składowe sukcesu polskiej kadry siatkarskiej, na które wskazywał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Były reprezentant kraju był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo PZPS Trójka Siatkówka Krzysztof Łoniewski

TYLKO U NAS Polski finał jednak w Italii? Prezes PZPS ucina spekulacje

W finale Ligi Mistrzów siatkarzy zagrają Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Choć spekulowano o możliwości rozegrania meczu w Polsce, wygląda na to, że planowo odbędzie się on w Turynie. - Tylko od włoskiej federacji zależy, czy będą chcieli komuś przekazać finał - wyjaśnił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka jastrzębski węgiel ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PZPS

Inaczej być nie mogło. Iga Świątek Sportowcem Roku 2022

Iga Świątek została triumfatorką 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, którego organizatorami były "Przegląd Sportowy" i Telewizja Polsat. Najlepsza tenisistka świata wyprzedziła indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu Bartosza Zmarzlika. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Iga Świątek Robert Lewandowski Dawid Kubacki Bartosz Zmarzlik Paweł Fajdek mateusz ponitka Kamil Semeniuk Adrian Meronk Cezary Kulesza Szymon Marciniak

TYLKO U NAS Konferencja PKN ORLEN. "Bez inwestowania w kulturę sportu nie ma przyszłości sportu"

W warszawskiej siedzibie PKN Orlen w poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem prezesa koncernu Daniela Obajtka oraz  przedstawicieli PKOl, PKPar i wielu związków sportowych, a także ponad 300 sportowców, którzy współpracują z koncernem. - Inwestycja w sport to zarówno zadanie społeczne, jak i biznesowe w przypadku tak dużej firmy jak PKN Orlen - powiedział Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Orlen Robert Kubica Bartosz Zmarzlik kajetan kajetanowicz Aleksandra Mirosław Adam Małysz PKN Orlen

Polska drużyna w finale LM: to pokazuje siłę naszej ligi

- Jako prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej cieszę się niezmiernie, a jako mieszkaniec Kędzierzyna Koźla cieszę się jeszcze bardziej ponieważ to drużyna z tego miasta - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - awansowała, po raz drugi z rzędu do wielkiego finału (...) to pokazuje siłę naszej ligi - powiedział Sebastian Świderski w rozmowie z Polskim Radiem po meczu półfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jastrzębski węgiel