Polskie Radio
Section05
Wojciech Ossowski

Andyjskie wątki w polskim folku

Zaczynając kolejny rozdział naszej opowieści, skupiliśmy się na zespołach, które zaczynały działalność w stanie wojennym i stanowiły nowe pokolenie na folkowej scenie. Zaczęliśmy od Varsovii Manty, jednego z prekursorów muzyki inspirowanej sztuką andyjską, wspomnieliśmy o Open Folku, podtrzymującym flirt z muzyką angloamerykańską, ale dającym nowy impuls do poszukiwań w celtyckim repertuarze, przyjrzeliśmy się także ojcom założycielom polskiego ruchu szantowego.
Zobacz więcej na temat:  folk Wojciech Ossowski

Animatorzy kultury łączcie się (online)!

"Animacja w sieci" – to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – święta animatorów kultury z całej Polski. Wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury odbędzie się w dniach 15-16 października w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. O tym, czego możemy spodziewać się po 10. już edycji, opowiedziała rzecznik prasowy NCK Joanna Bancerowska.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka wystawa Wojciech Ossowski Narodowe Centrum Kultury Warszawa Żoliborz animacja pandemia Koronawirus w Polsce koronawirus online warsztaty