Polskie Radio
Section05
Anna Will

Więcej elektroniki i szaleństwa. Siostry Melosik pracują nad kolejną płytą

- Nigdy nie pisałyśmy piosenek pod kątem zimy; ta powstała z innych emocji, ale kiedy spadł śnieg to nas natchnęło - opowiadają o singlu "Za kilka zim" siostry Dagmara i Martyna Melosik. Utwór zapowiada kolejny album, nad którym pracują artystki; jak zapowiadają, będzie to bardziej szalona i elektroniczna płyta niż poprzednie wydawnictwo.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Siostry Melosik muzyka rozrywkowa

"Wesołych świąt" Kabaretu OT.TO na winylu. "Piosenki nie podniosłe, a życiowe"

Wytłoczona na grubym, czarnym krążku edycja albumu "Wesołych świąt" Kabaretu OT.TO ukazuje się niewiele ponad rok po premierze bestsellerowej płyty kompaktowej. Nowa wersja wydawnictwa trafiła do dystrybucji 1 grudnia. To pierwszy "klasyczny" longplay w dorobku grupy. - Mamy nadzieję, że ta płyta trafi do uszu naszych słuchaczy, nie tylko za pomocą płyty winylowej - przyznają członkowie kabaretu w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Kabaret OT.TO muzyka rozrywkowa winyl płyta winylowa

Jarosław "Pastyl" Turbiarz: tekst piosenki "24.11.94" jest ponadczasowy

- Tekst tej piosenki jest ponadczasowy i ponadtematyczny. Kontekst, w którym się pojawia, jest nieskończony; ludzie dedykują sobie ten utwór z różnych przyczyn - mówi o piosence "24.11.94" Jarosław "Pastyl" Turbiarz, gitarzysta grupy Golden Life. Artysta opowiedział o kulisach powstania utworu nawiązującego do dramatycznych wydarzeń, do jakich doszło w listopadzie 1994 roku w hali stoczni w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Anna Will Jarosław Turbiarz Golden Life Gdańsk

Danuta Błażejczyk w hołdzie dla Danuty Rinn. "To rodzinna płyta"

Uczestnicy zbliżającego się Danuta Rinn Festiwal zmierzą się z utworami z repertuaru m.in. legendarnej artystki i Ernesta Brylla. Specjalnym punktem wydarzenia będzie występ Danuty Błażejczyk, która zaprezentuje piosenki Danuty Rinn w nowej aranżacji; te znalazły się również na płycie "Gdzie ci mężczyźni. Tribute to Danuta Rinn".
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Danuta Błażejczyk Danuta Rinn Ernest Bryll muzyka rozrywkowa Danuta Rinn Festiwal

Festiwal Niepodległa. Kirejczyk: to jest spotkanie międzypokoleniowe

Festiwal Niepodległa organizowany jest od roku 2018. Krakowskie Przedmieście w Warszawie co roku, 11 listopada, wypełnia radosne świętowanie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę Niepodległości. - Spotykają się dziesiątki tysięcy Polaków. Uśmiechniętych, radosnych. To jest takie spotkanie międzypokoleniowe - zwraca uwagę Wojciech Kirejczyk. 
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Kirejczyk Anna Will MUZYKA Święto Niepodległości muzyka dawna

"Latarnik" - nowy singiel Piotra Cugowskiego. "Będę debiutował po raz drugi"

Cztery lata po premierze debiutanckiego albumu solowego, "40", Piotr Cugowski powraca z nowym materiałem. Artysta zaprezentował niedawno singiel "Latarnik", który zwiastuje kolejną płytę. W rozmowie z Marcinem Kusym wokalista z kolei zapowiada, że krążek nie będzie kontynuacją tego, co usłyszeliśmy na poprzedniej płycie. - Będę debiutował po raz drugi - stwierdza Piotr Cugowski.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Anna Will Marcin Kusy Piotr Cugowski

"Zimno mi" - drugi solowy singiel Olki. "Moim jedynym kluczem jest bycie sobą"

- Teraz szukam, mam ochotę robić różne rzeczy, więc działam. Nie chcę się określać gatunkowo. Jestem niezależną artystką, więc mogę sobie na to pozwolić - mówi w "Muzycznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia Olka, czyli Aleksandra Borak-Pietrzak, której najnowszy singiel "Zimno mi" ukazał się w połowie września. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Will piosenka polska piosenka album Olka Aleksandra Borak-Pietrzak