Polskie Radio
Section05
debata

Debata prezydencka TVP w Końskich. Transmisja także w Programie 1 Polskiego Radia

W poniedziałek odbędzie się debata prezydencka, którą organizuje TVP. Wydarzenie będzie miało miejsce w Końskich w woj. świętokrzyskim. Wszystko wskazuje na to, że z dwóch kandydatów stawi się tylko Andrzej Duda. Transmisja na antenie TVP Info oraz w  Programie 1 Polskiego Radia o godz. 21.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA debata debata w jedynce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

Trzaskowski odmówił debaty w Końskich. Rzecznik PiS: najlepiej czuje się wśród uzurpatorskich elit

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy podkreśla, że organizatorem poniedziałkowej debaty wyborczej w Końskich jest Telewizja Polska, a nie sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy. Podczas konferencji dziennikarze pytali m.in. o udział publiczności w tym wydarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość PiS Anita Czerwińska Radosław Fogiel Rafał Trzaskowski debata

Zaproszenie na "Arenę prezydencką". TVP odpowiada Trzaskowskiemu

Sztab Rafała Trzaskowskiego wystosował do Telewizji Polskiej zaproszenie na organizowaną w Lesznie "Arenę prezydencką". Równolegle ma jednak odbyć się organizowana przez TVP debata w Końskich, w której udział potwierdził Andrzej Duda. Telewizja wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym przypomina, że to jej wydarzenie jest zgodne z kodeksem wyborczym i rozporządzeniem KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 debata TVP media Rafał Trzaskowski

Prof. Arkadiusz Jabłoński: Rafał Trzaskowski obawia się konfrontacji z człowiekiem, który ma dokonania

W "Komentarzu poranka" prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wyraził pogląd, że jest niewielka szansa, aby Rafał Trzaskowski pojawił się na debacie, jaką w Końskich organizuje Telewizja Polska. Jego zdaniem, prezydent Warszawy nie może się pochwalić osiągnięciami jego partii politycznej, wręcz od niej się odcina, nie ma też żadnego własnego dorobku, bo jako prezydent Warszawy dał się poznać z sytuacji, w których zareagował nie tak, jak powinien dokonać tego mąż stanu.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Andrzej Duda debata Katarzyna Gójska Nasz komentarz

Kacper Płażyński: zwolennicy Andrzeja Dudy są atakowani

- Jest agresja słowna i bezpośrednia, łącznie z takimi sytuacjami jak obrzucanie koktajlami Mołotowa jednego z domostw, czy przecinanie opon lub podpalanie budynków gospodarczych zwolenników Prawa i Sprawiedliwości - wymienił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Kacper Płażyński. Gościem audycji "Dwie strony" był także Mirosław Suchoń, poseł KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Kacper Płażyński wybory prezydenckie 2020 debata

Grzegorz Napieralski: żałuję, że stacje telewizyjne nie dogadały się ws. debaty

- Żałuję bardzo, że nie doszło do porozumienia między stacjami telewizyjnymi. (...) W takim momencie wszystkie największe stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i wszystkie redakcje, które chciałby brać udział w takiej debacie, powinny mieć możliwość współorganizowania takiej debaty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Grzegorz Napieralski Katarzyna Gójska POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza debata TVP media

"Rafał Trzaskowski boi się debaty z mieszkańcami". Paweł Mucha krytycznie o kandydacie KO na prezydenta

- Gdyby Rafał Trzaskowski nie bał się debaty, to stawiłby się w Końskich, powiedziałby: proszę bardzo, staję z otwartą przyłbicą, chcę debatować - powiedział w niedzielę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak ocenił, "Trzaskowski boi się otwartej debaty".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 debata kampania wyborcza polityka Paweł Mucha

Trzaskowski rozwścieczył dziennikarzy. Wpadka z zaproszeniami na "Arenę prezydencką"

Kontrowersje wśród dziennikarzy wywołało zaproszenie na poniedziałkową "Arenę prezydencką", organizowaną przez obóz Rafała Trzaskowskiego. Na Twitterze pojawiło się sporo krytycznych wpisów od przedstawicieli redakcji - zarówno zaproszonych, jak i tych, które nie zostały przez sztab Trzaskowskiego uwzględnione. Po fali krytyki szef sztabu Cezary Tomczyk zadeklarował, że będą kolejne zaproszenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski media dziennikarze debata

"Nerwowe zachowania mogą go drogo kosztować". Wróblewski o Trzaskowskim

- Rafał Trzaskowski, który był powiewem świeżości w tej kampanii wyborczej, dziś kluczy, mija się z prawdą i wyśmiewa pytania dziennikarzy - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Wróblewski. Gośćmi "Debaty poranka" byli też redaktorzy: Rafał Woś i Igor Szczęsnowicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski debata

Sośnierz: Konfederacja jest "trzecią siłą", która nie wpisuje się w duopol partii rządzącej i totalnej opozycji

- W Konfederacji łączy nas m.in. poważne podejście do ochrony życia ludzkiego, sprzeciw wobec bezkarnej ekspansji środowisk lewicowych w przestrzeni publicznej, chęć podjęcia wyzwania kulturowego - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 debata Konfederacja