Polskie Radio
Section05
e-sport

Boostowanie to przestępstwo. Będą konsekwencje!

W Korei Południowej gry komputerowe i e-sport są niemalże sportem narodowym. Przez wiele lat powołano do życia liczne organizacje, stworzono regulaminy oraz przepisy, których celem jest utrzymanie wirtualnej rywalizacji w jak najlepszym porządku i duchu fair play. Tym razem rząd Korei Południowej uderzył w tzw. boosting, a najnowsza ustawa oficjalnie uznała to za przestępstwo.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka e-sport hobby Łukasz JeffreJ Chmiel

Intel Extreme Masters. "Polska ma e-sport w swoim DNA"

Po raz kolejny za sprawą Intel Extreme Masters Katowice stały się stolicą światowego e-sportu. Uwaga milionów entuzjastów cyfrowej rywalizacji z całego świata skupiła się na arenę w Spodku. - Na początku było 20 osób, które siedziały w ciemnym pokoju. Był nawet jakiś komentator. W 2017 roku IEM w Spodku oglądały 43 miliony ludzi na całym świecie. To fenomen - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Hans Jurgen Werner, dyrektor ds. strategii marketingowej i kampanii dotyczących rozwiązań klienckich firmy Intel.
Zobacz więcej na temat:  intel Katowice POLSKA e-sport nowoczesne technologie gry komputerowe

TYLKO U NAS Wirtualna rzeczywistość przyszłością e-sportu?

Virtual Reality – w tych dwóch słowach tkwi przyszłość gier wideo i esportu. Przekonać o tym graczy starają się twórcy sprzętu VR czy kolejnych gier, które coraz śmielej pojawiają się na rynku. Czy za kilka lat, zamiast monitorów, zawodnicy e-sportu korzystać będą z gogli, a trzymane przez nich w rękach myszy i klawiatury zastąpią wymyślne kontrolery?
Zobacz więcej na temat:  e-sport nowe technologie wirtualna rzeczywistość intel gry komputerowe TYLKO U NAS

Magia i niedosyt. Intel Extreme Masters za nami

O tym wydarzeniu w ostatnich latach napisano już niemal wszystko: że Katowice stają się mekką sportów elektronicznych i technologicznych nowinek, że to impreza na najwyższym światowym poziomie. To wszystko puste hasła, które o tym, co działo się w ostatnim czasie w stolicy Górnego Śląska, tak naprawdę mówią niewiele. Nie ulega jednak wątpliwości, że Intel Extreme Masters to wydarzenie, które każdy szanujący się fan esportu i nowych technologii odwiedzić powinien.
Zobacz więcej na temat:  Katowice POLSKA gry komputerowe intel Katowice e-sport