X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
felieton

FELIETON Chirurgiczna operacja profesora Grodzkiego

12 listopada 2019  r. na pierwszym posiedzeniu Senatu marszałkiem tej izby został wybrany kandydat wskazany przez opozycję. Nie stało się nic zaskakującego, na taki wynik wskazywała prosta arytmetyka. Sensacją byłaby sytuacja odwrotna, gdyby 51 senatorów zagłosowało za kandydatem PiS Stanisławem Karczewskim.
Zobacz więcej na temat:  felieton miłosz manasterski Tomasz Grodzki Senat opozycja Platforma Obywatelska polityka POLSKA

Władysław Hasior - artysta ludowy?

Jeszcze przez niecałe dwa tygodnie (do 17 listopada) można oglądać wystawę prac Władysława Hasiora w gliwickiej Willi Caro. To prezentacja nieduża, ale przekrojowa, obejmująca zarówno asamblaże, „sztandary”, z których słynął artysta, wczesne prace, jak i odkryte na nowo Notatniki Fotograficzne, ukazujące zapomniane już dzisiaj w większości osobliwości PRL-owskiego krajobrazu.
Zobacz więcej na temat:  folklor SZTUKA felieton Olga Drenda kultura ludowa

FELIETON Gęsi parlamentarne

Senator Wadim Tyszkiewicz zapowiada, że jeśli „demokracja i wolność będą demolowane”, to wejdzie na barykady, a zarazem żałuje, że głosy oddane na PiS nie są jawne. Czyli mamy jak u Stevensona. Doktor Wadim pójdzie na barykady, jak mister Tyszkiewicz będzie robił demolkę demokracji, proponując jawność głosowania. Poseł Krzysztof Mieszkowski z kolei zgłębił inne tajniki demokracji…
Zobacz więcej na temat:  felieton POLSKA Magdalena Złotnicka

FELIETON Zgroza, czyli koza

W "Mistrzu i Małgorzacie" jeden z członków świty Wolanda, kot Behemot, wsiada do tramwaju i chce kupić bilet, co oczywiście mu się nie udaje, bo jest kotem. Akcja książki Michaiła Bułhakowa rozgrywa się w sowieckiej Moskwie. Tymczasem we współczesnej Warszawie tramwajem jeździły kozy. Powstaje pytanie, czy rogate zwierzaki również nie są jakimiś pomagierami diabła, bo chyba tylko ingerencją ciemnych sił stołeczny ratusz może wytłumaczyć się z kolejnej wpadki wizerunkowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton Warszawa Rafał Trzaskowski zwierzęta

FELIETON Andrzej Duda. Ewolucja przywódcy

Zgoda buduje - z takim hasłem szedł na wybory Bronisław Komorowski, ale to jego były polityczny przeciwnik, obecny prezydent Andrzej Duda realizuje je w praktyce. Prezydent wykorzystując synergię między swoim urzędem, rządem i parlamentarną większością, przekłada własne sukcesy dyplomatyczne na język konkretów. Takich jak choćby pozyskanie zgody na zakup przez polską armię amerykańskich samolotów F-35.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Donald Trump felieton miłosz manasterski polityka prezydent

FELIETON Platforma i Przyjaciele

Anna Nehrebecka, Anna Cieślak, Krystyna Janda, Wojciech Pszoniak, Janusz Gajos - te nazwiska to czołówka polskiego aktorstwa. Dzisiaj są na ustach wszystkich nie za sprawą wielkich kreacji filmowych czy teatralnych, tylko ze względu na swój udział w kontrowersyjnych wideoklipach z serii #NieŚwirujIdźNaWybory.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja wybory parlamentarne niepełnosprawni niepełnosprawność felieton miłosz manasterski