Polskie Radio
Section05
kajakarstwo

Polskie kajakarki powalczą o kwalifikacje olimpijskie

Od startu w Szeged rozpoczną się tegoroczne zmagania w Pucharze Świata w sprincie kajakowym. Reprezentacja Polski kajakarek wybiera się na Węgry w najmocniejszym składzie, aczkolwiek w osadach w porównaniu do poprzedniego roku zajdą zmiany. – W tym sezonie mamy szansę na sześć kwalifikacji olimpijskich do Paryża i nie chcemy zmarnować tej szansy – przedstawia Tomasz Kryk, trener biało-czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 igrzyska europejskie 2023 Karolina Naja Anna Puławska

Jasny cel polskiego kajakarstwa. Na horyzoncie IO Paryż 2024

Po niesamowicie udanym sezonie 2022 polskie kajakarstwo staje przed kolejnymi wyzwaniami. Medalowe osiągnięcia z poprzedniego roku powinny się teraz przełożyć na wiele olimpijskich kwalifikacji. A – co niemniej istotne – w kilku przypadkach Polacy będą mieli okazję zaprezentować się swojej publiczności w zawodach wysokiej rangi. Między innymi o tym, w przededniu rozpoczęcia sezonu 2023, mówi prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 igrzyska europejskie 2023

"Kolejne dwa lata będą należeć do nas". Marcin Nowak o sukcesach polskich kajakarzy w ME

- Trener Tomasz Kryka jest nielicznym z trenerów, który oprócz doskonałej wiedzy i doświadczenia cały czas korzysta z zaplecza naukowego, szuka nowych perspektyw, jak uczynić kolejny trening bardziej skutecznym.  I to mu wychodzi w 100 proc. - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Nowak, dyrektor działu współpracy i projektów sportowych przy PKOl.
Zobacz więcej na temat:  kajakarstwo SPORT mistrzostwa europy Polskie Radio 24