Polskie Radio
Section05
komisja śledcza ds. Pegasusa

TK o komisji śledczej. Poseł PSL: zamówienie prezesa PiS

- Jeśli sprawa jest dla Prawa i Sprawiedliwości potrzebna, to Trybunał zbiera się w ciągu kilku dni, a jeśli ważna jest dla Polski, to z kilkuletnim opóźnieniem. Tak niestety działa nasz Trybunał Konstytucyjny - mówił w Polskim Radiu 24 Wiesław Różyński (Polskie Stronnictwo Ludowe), który dyskutował z Michałem Dworczykiem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sylwia Białek Prawo i Sprawiedliwość Michał Dworczyk komisja śledcza

"Ucieka ten, kto ma nieczyste sumienie". Trela o Pawlaku

- Afera Pegasusa to największa afera po 1989 r. i zachowanie para-Trybunału Konstytucyjnego i pana Pawlaka utwierdza mnie w tym przekonaniu. Gdyby PiS nie miało sobie nic do zarzucenia, to oni by po prostu przychodzili i tłumaczyli, jak było - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Nowa Lewica), wiceprzewodniczący komisji ds. Pegasusa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sylwia Białek Nowa Lewica Tomasz Trela komisja śledcza Mikołaj Pawlak

Trela o Kamińskim. "Na pytania komisji trzeba odpowiadać"

- To są przerywniki i dodatki, które pokazują, z kim mamy do czynienia, natomiast tam pada bardzo wiele pytań, bardzo szczegółowych, bardzo konkretnych, na które pan Kamiński albo nie odpowiada, albo mówi zupełnie co innego niż jego współpracownicy. Oczywiście takie rzeczy są zapamiętywane, ale każda komisja ma swoją rolę do odegrania i robi swoją robotę, trzeba poczekać na efekt końcowy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Szubartowicz Tomasz Trela lewica Mariusz Kamiński Jarosław Kaczyński komisja śledcza

POLSKIE RADIO 24 Karnowski: byłem podsłuchiwany jako prezydent Sopotu

- Powodem do podsłuchiwania mogło być to, że współtworzyłem z Zygmuntem Frankiewiczem z Gliwic pakt senacki, że współpracowałem z Krzysztofem Brejzą w ramach sztabu wyborczego KO. Byłem podsłuchiwany jako prezydent Sopotu. Być może chodzi też o ślad współpracy części polityków PiS z grupą Radius z Rosji, która starała się przejąć grunty w mieście - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski.  
Zobacz więcej na temat:  pegasus podsłuchy podsłuch POLSKA

PR24 Trela: Jarosław Kaczyński był nadprezydentem i nadpremierem

- Jarosław Kaczyński ujawnił całą prawdę o mechanizmie działania władzy i partii politycznej. Będziemy to zestawiać z dokumentami i konfrontować z innymi świadkami. Mam nadzieję, że końcowy raport z prac komisji pokaże, że Pegasus był bronią, która służyła do kontroli przeciwników opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Pegasusa Tomasz Trela (Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  pegasus Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Tomasz Trela

NA ŻYWO Świadek ws. Pegasusa. "Dostałem telefon z sugestią"

Prof. Jerzy Kosiński nie wziął udziału w obradach senackiej komisji nadzwyczajnej ds. Pegasusa z powodu nacisków. Ekspert od cyberbezpieczeństwa zeznał przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa, że w drodze na posiedzenie senackiej komisji dostał telefon z sugestią, iż z tego powodu jego przełożony - rektor Akademii Marynarki Wojennej - może mieć kłopoty ze strony swoich przełożonych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński pegasus komisja śledcza Sejm polityka podsłuch podsłuchy Jerzy Kosiński cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia oprogramowanie szpiegiujące