Polskie Radio
Section05
Sławomir Nowak

Dwugłos ws. Nowaka. Suski: kompromitujące fakty, Kierwiński: służby działają na zlecenie

- Zarzuty korupcyjne wobec b. ministra transportu (PO) Sławomira Nowaka należy traktować poważnie; sprawa będzie zataczać coraz szersze kręgi - ocenił poseł PiS Marek Suski. Poseł PO Marcin Kierwiński uważa, że z oceną należy poczekać na orzeczenie sądu. Dodał, że służby działają na "polityczne zlecenie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sławomir Nowak Marek Suski Marcin Kierwiński

Były prezes PKN Orlen będzie odpowiadał z wolnej stopy. Jest decyzja sądu

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zdecydował, że były prezes PKN Orlen Dariusz K. będzie odpowiadał z wolnej stopy. Były szef spółki paliwowej ma wpłacić pół miliona złotych poręczenia majątkowego. Ma też zakaz kontaktowania się z pracownikami koncernu paliwowego i innymi podejrzanymi.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja przestępczość polityka służby i bezpieczeństwo POLSKA prokuratura

Były prezes PKN Orlen usłyszał zarzuty korupcyjne. Ciąg dalszy sprawy Nowaka

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skieruje w środę do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie b. prezesa PKN Orlen, byłego wiceprezesa PGE i mężczyzny, który w jego imieniu miał składać korupcyjne propozycje b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. Dariusz K. usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej w wysokości blisko 200 tys. zł w zamian za uzyskanie korzystnych warunków kontraktu.
Zobacz więcej na temat:  CBA prokuratura Warszawa Sławomir Nowak Orlen PGE Donald Tusk Energa POLSKA

"Uderza poczucie bezkarności". Samuel Pereira o sprawie Sławomira Nowaka

- Pytanie, jakie jeszcze kwestie mogą wyjść ws. Sławomira Nowaka, który okazuje się osobą kluczową nie tylko politycznie, ale także postacią pewnego systemu polityczno-finansowego polegającego na czerpaniu bezpośrednich korzyści z robienia polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Sławomir Nowak Samuel Pereira Donald Tusk

"Pokazuje patologię tamtego układu". Prof. Ryba o śledztwie związanym ze Sławomirem Nowakiem

- Kiedyś się mówiło, że układ po PRL-u jest patologiczny między innymi dlatego, że w sposób patologiczny układają się kwestie biznesu i polityki. Wydaje się, że tutaj widać to aż nadto namacalnie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba o śledztwie związanym ze Sławomirem Nowakiem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska Michał Rachoń Donald Tusk

Sprawa Nowaka. Były szef Orlenu w prokuraturze. Nowe informacje ws. Dariusza Jacka K.

Były prezes PKN Orlen Dariusz Jacek K. został w środę rano doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Usłyszy zarzuty wręczenia w sumie ok. 200 tys. zł łapówek b. ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi w zamian za stanowisko w spółce. We wtorek podobne zarzuty usłyszał b. wiceprezes PGE i Energa Wojciech T.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja przestępczość polityka służby i bezpieczeństwo POLSKA prokuratura

Joanna Lichocka: współczuję wyborcom PO, bo byli oszukiwani bezczelnie i z wielkim tupetem

- Tam jest zadanie, jak formacja, jak grupa kumpli ma się ustawić, jakie zrobić biznesy, kogo gdzie poukładać, żeby można było z tego korzystać - powiedziała w Telewizji Republika Joanna Lichocka, odnosząc się do działań polityków PO. Poseł stwierdziła, że "współczuje wyborcom Platformy" tego jak byli oszukiwani.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Joanna Lichocka polityka Sławomir Nowak POLSKA