Polskie Radio
Section05
Sławomir Nowak

"Wyszedł z polityki, ale pozostał bardzo wpływowy". Ekspert o byłym wicekanclerzu Niemiec, dla którego miał pracować Nowak

- W Niemczech Fischer pełni funkcję eksperta ds. Ukrainy, podejrzewam, że to musi mieć umocowanie w tym, komu doradza w ramach swojej firmy konsultingowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka "Nowego Państwa". Wynagrodzenie od Joszki Fischera miał pobierać Sławomir Nowak, oskarżony o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Sławomir Nowak Europa Niemcy Ukraina korupcja

Jakie interesy łączyły Sławomira Nowaka i byłego wicekanclerza Niemiec?

Podejrzany o korupcję, mający na koncie 17 zarzutów prokuratorskich, były minister transportu Sławomir Nowak przez rok pracował dla Joschki Fischera – informuje "Gazeta Polska". To były wicekanclerz Niemiec, teraz wpływowy lobbysta. Z ustaleń gazety wynika, że śledczy prześwietlają okoliczności tej współpracy. Wstępne wnioski wskazują na to, że Nowak "wykonywał działania na rzecz niemieckich koncernów działających w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak Ukraina Rosja Niemcy

"Materiały dają podstawę do poważnych zarzutów". Rzecznik rządu o sprawie Sławomira Nowaka

Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział na briefingu prasowym w Sejmie, że materiały, które zostały przekazane opinii publicznej, dają podstawę do formułowania przez prokuraturę poważnych zarzutów wobec Sławomira Nowaka. Dodał, że jeśli działania korupcyjne zostaną potwierdzone, sprawa będzie miała charakter bezprecedensowy co do skali.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak areszt sąd prokuratura korupcja POLSKA polityka

Prokuratura: środki wpłacone przez córkę Sławomira Nowaka jako poręczenie majątkowe pochodzą z zakazanego źródła

Prokurator odmówił przyjęcia poręczenia majątkowego w kwocie 1 mln zł za Sławomira Nowaka. Oskarżyciel stwierdził, że środki wpłacone przez córkę podejrzanego pochodzą ze źródła zakazanego ustawą. Wydanie postanowienia poprzedzone zostało szczegółową analizą - podała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sądownictwo Sławomir Nowak

Kariera Sławomira Nowaka. Jak wyglądała polityczna droga "złotego dziecka PO"?

Nie cichnie temat Sławomira Nowaka - nazywanego "złotym dziecka PO" byłego ministra transportu - któremu prokuratura przedstawiła dotychczas 17 zarzutów. - To jest sprawa między prokuraturą, sądem i Sławomirem Nowakiem - tak Donald Tusk, przewodniczący PO, były premier, skomentował konferencję prasową, na której poinformowano o zarzutach wobec byłego ministra.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Sławomir Nowak

"Zrzutka" polityków PO na poręczenie majątkowe dla Nowaka. Wiemy, kto i ile wpłacił

Politycy Platformy Obywatelskiej pomogli w zbiórce pieniędzy na poręczenie majątkowe dla Sławomira Nowaka - ustalił portal wPolityce.pl. Z doniesień serwisu wynika, że były minister transportu w rządzie Donalda Tuska mógł liczyć na hojne wsparcie byłej prezydent Warszawy i głównego ekonomisty Platformy Obywatelskiej. Przepisy Kodeksu postępowania karnego zabraniają zbiórki na ten cel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Sławomir Nowak pieniądze prokuratura

Sławomir Nowak z kolejnymi zarzutami korupcyjnymi. Miał przyjąć dodatkowo 315 tys. euro

W środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi przedstawiono uzupełniony zarzut. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie konkretnej spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sądownictwo prokuratura sąd korupcja

"Tusk nie zakłamie rzeczywistości, którą zbudował w czasie swoich rządów". Formela o sprawie Nowaka

- Mówimy o przypadkach kryminalnych polityka z najbliższego otoczenia byłego premiera, który teraz chce uzdrawiać polską demokrację. Wygląda na to, że Donald Tusk miał kłopot z opanowaniem swojego najbliższego otoczenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nowak korupcja POLSKA polityka Donald Tusk

"Obciąża ekipę, która wtedy rządziła". Mateusz Kosiński o sprawie Sławomira Nowaka

- Ta sprawa jest inaczej komentowana przez jego byłych kolegów z Platformy Obywatelskiej dzisiaj, niż było to parę miesięcy temu. Świadczy o tym wypowiedź Donalda Tuska, gdy ten pytany o Sławomira Nowaka niejako się wyparł podopiecznego - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński, publicysta Tygodnik Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sławomir Nowak prokuratura korupcja Platforma Obywatelska sądownictwo Jerzy Jachowicz