Polskie Radio
Section05
Fundusz Sprawiedliwości

POLSKIE RADIO 24 Zatrzymanie Romanowskiego. Sachajko: Tusk odwraca uwagę intrygami

- Premierowi Donaldowi Tuskowi właściwie nic się nie udaje: ani polityka europejska, ani krajowa. Dlatego szef rządu robi to, co umie najlepiej, czyli intrygi - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z formacji Kukiz'15. W ten sposób odniósł się do zatrzymania przez ABW byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Kukiz'15

POLSKIE RADIO 24 Napieralski: musimy bardzo mocno sprzątać po rządach PiS

Politycy z dwóch stron sceny politycznej ocenili rozliczanie nieprawidłowości wokół Funduszu Sprawiedliwości. - To była zorganizowana grupa przestępcza, która za publiczne pieniądze robiła własne interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej. Poseł PiS Krzysztof Szczucki ocenił, że "teza o rzekomej potrzebie zatrzymania i aresztowania posła ma charakter wyłącznie polityczny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Grzegorz Napieralski Krzysztof Szczucki

Kolejni posłowie mogą stracić immunitety. "Prokuratura pracuje"

- Zachodzi obawa, że osoby zarządzające Funduszem Sprawiedliwości mogą mataczyć i utrudniać prowadzenie postępowania, stąd wniosek prokuratury obejmujący ten aspekt sprawy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister sprawiedliwości Adam Bodnar pytany, czy zatrzymanie byłego wiceministra sprawiedliwości w razie zniesienia mu przez Sejm immunitetu to nie przesada. Podkreślił, że wyjaśnianie sprawy Funduszu Sprawiedliwości ma charakter rozwojowy i nie wykluczył kolejnych wniosków o zniesienie immunitetów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bodnar sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości Grzegorz Osiecki

Ziobro stanie przed komisją? Bosacki: zdajemy się na biegłych

- Jeśli biegli stwierdzą, że Zbigniew Ziobro może zeznawać przed komisją, przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości odbędzie się w dowolnej formie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Bosacki, wiceszef sejmowej komisji śledczej ds. afery Pegasusa. Dodał, że Jarosław Kaczyński wbrew temu, co zeznał w marcu przed komisją, wiedział o tym, co działo się wokół Funduszu Sprawiedliwości, z którego miał być finansowany Pegasus.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Zbigniew Ziobro Karol Surówka Marcin Bosacki komisja śledcza ds. Pegasusa pegasus Jarosław Kaczyński

Romanowski bez immunitetu? Śmiszek: formalność

Europoseł Lewicy Krzysztof Śmiszek komentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia sprawę Marcina Romanowskiego i Funduszu Sprawiedliwości. W opinii byłego wiceministra sprawiedliwości odebranie immunitetu Romanowskiemu będzie dla Sejmu formalnością. - Jak patrzę na to chłodnym adwokackim okiem, to jest na pewno podstawa do tego, aby rozważyć aresztowanie tymczasowe - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Śmiszek Sylwia Białek Prawo i Sprawiedliwość POLSKA