Polskie Radio
Section05
pegasus

Ziobro stanie przed komisją? Bosacki: zdajemy się na biegłych

- Jeśli biegli stwierdzą, że Zbigniew Ziobro może zeznawać przed komisją, przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości odbędzie się w dowolnej formie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Bosacki, wiceszef sejmowej komisji śledczej ds. afery Pegasusa. Dodał, że Jarosław Kaczyński wbrew temu, co zeznał w marcu przed komisją, wiedział o tym, co działo się wokół Funduszu Sprawiedliwości, z którego miał być finansowany Pegasus.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Zbigniew Ziobro Karol Surówka Marcin Bosacki komisja śledcza ds. Pegasusa Fundusz Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Polskie Radio 24 Zakup Pegasusa. "Ziobro o tym wiedział, to jest jak z mafią"

- Pan Ziobro to nie jest klient komisji śledczej, który przyjdzie raz i zapomni o tym, że taka komisja funkcjonuje. On musi być w gotowości, dlatego że w tym procesie funkcjonował jako minister sprawiedliwości, prokurator generalny i lider partii politycznej, która rządziła krajem - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Nowa Lewica), wiceszef komisji śledczej ds. Pegasusa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo komisja śledcza Tomasz Trela Zbigniew Ziobro

Karnowski: PiS powinien się odciąć od Solidarnej Polski

- Dziwię się, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości jeszcze bronią Solidarnej Polski, bo jeżeli ktoś ustawia konkursy, działa w zorganizowanej grupie przestępczej, to należy się od niego odciąć - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, wiceminister funduszy i polityki regionalnej (Koalicja Obywatelska), który dyskutował z Anną Milczanowską (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Agnieszka Drążkiewicz Solidarna Polska Fundusz Sprawiedliwości

POLSKIE RADIO 24 List Kaczyńskiego do Ziobry. Krzysztof Bosak nie wyklucza politycznej prowokacji

- Do weryfikacji przez prokuraturę jest prawdziwość listu Jarosława Kaczyńskiego do Zbigniewa Ziobry - powiedział w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu z Konfederacji Krzysztof Bosak. - Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś wyprodukował taki dokument i podpisał się jako Jarosław Kaczyński, do celów politycznych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Bosak polityka POLSKA Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński Fundusz Sprawiedliwości

Woś i Pawlak w opałach. Są zawiadomienia do prokuratury

- Wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa Paweł Śliz (PL2050-TD) powiedział, że czyny b. wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości Michała Wosia i b. dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w MS Mikołaja Pawlaka wymagają weryfikacji przez organy ścigania. Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji przedstawił zawiadomienia do prokuratury dotyczące obu tych osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sejm komisja śledcza Mikołaj Pawlak Michał Woś Zbigniew Ziobro

Ziobro nie pojawi się przed komisją śledczą. Znamy powód

- Właśnie otrzymałam informację z sekretariatu komisji, że wpłynęło stosowne zaświadczenie wystawione przez lekarza sądowego, czyli były minister Zbigniewów Ziobro skutecznie usprawiedliwił swoją nieobecność, nie pojawi się o godz. 10 przed komisją - mówiła w radiowej Trójce przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka (Trzecia Droga-PSL).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Renata Grochal POLSKA polityka komisja śledcza ds. Pegasusa Magdalena Sroka Zbigniew Ziobro Fundusz Sprawiedliwości

Policja szuka Zbigniewa Ziobry. Ozdoba: to element nagonki

- Zbigniew Ziobro ma zwolnienie lekarskie co najmniej do 7 lipca - oświadczył polityk Suwerennej Polski, europoseł Jacek Ozdoba. Odniósł się do słów wiceszefa komisji śledczej ds. Pegasusa Marcina Bosackiego (KO), że były minister sprawiedliwości nie odebrał wezwania na przesłuchanie przed komisją śledczą i że szuka go policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro komisja śledcza polityka prawo policja Jacek Ozdoba