Polskie Radio
Section05
Roman Giertych

Giertych i Petru bez poparcia paktu senackiego. Siemoniak: jako outsiderzy powinni startować na Podkarpaciu

- Jeśli jest się trochę outsiderem, to należy jechać tam, gdzie może być trudniej. Widziałem wymianę zdań, że politycy ci powinni spróbować swoich sił na przykład na Podkarpaciu. To byłoby wyzwanie, a nie Wilanów, Mokotów i Ursynów w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Roman Giertych Ryszard Petru wybory w Polsce

Afera podsłuchowa i subsydiarny akt oskarżenia. Nisztor: Giertych jest wykonawcą politycznej vendetty Tuska

- Można powiedzieć, że słowo "zemsta" jest synonimem programu PO, który reprezentuje Donald Tusk jako lider tej formacji. Jednym z jego elementów jest gnębienie niewygodnych dziennikarzy. Roman Giertych jako zaufany prawnik Tuska jest wykonawcą politycznej vendetty - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Roman Giertych Piotr Nisztor Donald Tusk Platforma Oburzonych

Propozycje programowe PiS rozzłościły opozycję. Wylała się fala hejtu

Podczas konwencji "Ul programowy PiS", która w ubiegły weekend odbyła się w Warszawie, przedstawiono szereg propozycji dla obywateli, takich jak 800+, bezpłatne leki dla seniorów od 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży. Zapowiedziano również zniesienie opłat za przejazd autostradami. Postulaty zostały chłodno przyjęte przez opozycję. W mediach społecznościowych dali temu wyraz jej przedstawiciele, którzy nie szczędzili niewybrednych komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS konwencje PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja koalicja obywatelska Platforma Obywatelska kampania wyborcza polityka Donald Tusk Borys Budka Roman Giertych

Prezes PiS cytuje cudze słowa na temat inflacji. Posłowie PO i część mediów podają je jako jego własne

Prezes PiS goszczący w Janowie Lubelskim odniósł się do zarzutów, według których "nie daliśmy sobie rady z inflacją". Mimo iż słowa te stanowiły początek wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat sposobów, jakie polski rząd wykorzystał, by przeciwdziałać skutkom inflacji, opozycyjni posłowie przywołany przez prezesa PiS cytat rozpowszechniali w mediach jako słowa Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska TVN Gazeta Wyborcza Roman Giertych Jan Grabiec puls biznesu

ANALIZA Opozycja straszy: będą zbrodnie bez kary i oddanie Polski w ręce Rosji. "PiS jest przez to bliżej zwycięstwa"

- Tego typu słowa są często bardzo mocno obliczone na wywołanie efektu politycznego - tak dr Łukasz Wyszyński, politolog, ocenia dla portalu PolskieRadio24.pl ostatnie zastraszające wypowiedzi Romana Giertycha i Janiny Ochojskiej. Przekonywali oni, że w Polsce w czasie trzeciej kadencji PiS nie będzie żadnej odpowiedzialności karnej i PiS będzie bezkarnie gwałcić, zabijać i rabować, a rządzący sprzedadzą Polskę Rosji. Dariusz Matecki z Solidarnej Polski twierdzi, że takie osoby "szkodzą swojej opcji politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Janina Ochojska POLSKA wybory kampania polityka

"Kontaktował się z dyrektorem biura posła Nitrasa". Nowe informacje ws. skazanego strażnika więziennego

Radio Szczecin podało, że "strażnik więzienny Łukasz J. skazany za przekazywanie Stanisławowi Gawłowskiemu informacji, gdy ten przebywał w areszcie, kontaktował się w tym czasie z ówczesnym dyrektorem biura posła Sławomira Nitrasa". Rozgłośnia powołuje się na akt oskarżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych prokuratura Sławomir Nitras Stanisław Gawłowski służby i bezpieczeństwo sąd służba więzienna

Tomasz Duklanowski o aferze melioracyjnej: Stanisław Gawłowski przekazywał grypsy do Romana Giertycha

- Stanisław Gawłowski, przebywając w areszcie, przez swojego byłego kolegę partyjnego, który był strażnikiem więziennym, starał się wpływać na śledztwo. Przekazywał informacje do swojej żony, do Romana Giertycha, ale też do dyrektora biura posła Sławomira Nitrasa - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Gawłowski POLSKA prokuratura służby i bezpieczeństwo sąd służba więzienna Roman Giertych Sławomir Nitras

Giertycha wizje ws. losu prokuratury po wyborach. Fogiel: wymknęło mu się, o co naprawdę chodzi

"Po zwycięstwie odzyskanie wpływu na prokuraturę zajmie opozycji tyle czasu ile będzie potrzebował Prokurator Krajowy na spakowanie swoich rzeczy i wyniesienie ich z budynku" - napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych. "W chwili szczerości wymknęło się, o co naprawdę chodzi" - odpowiedział mu przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel Roman Giertych prokuratura

Kremlowska propaganda o rozbiorze Ukrainy. Tusk powiela kłamstwa na temat Polski

Kilka tygodni temu Siergiej Ławrow zasugerował, że Polska chce "faktycznego przejęcia kontroli nad zachodnią Ukrainą". Kremlowską propagandę błyskawicznie podchwycili Tomasz Lis i Roman Giertych. Teraz w wywiadzie dla "Polityki" tę insynuację powiela również Donald Tusk - czytamy na portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Donald Tusk propaganda Roman Giertych Kreml

Adwokat interesów Moskwy? Roman Giertych rozpowszechnia przekaz Kremla

"Uważam, że Orban próbował namówić Morawieckiego do jakiegoś udziału w misji polegającej na przejęciu administracji części zachodniej Ukrainy" - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Roman Giertych - informuje tvp.info i przypomina, że adwokat po już raz kolejny rozpowszechnia propagandowe hasła lansowane przez Kreml.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Roman Giertych Siergiej Ławrow wojna na Ukrainie Rosja propaganda

"Ławrow nie musi się martwić o antypolską propagandę". Rzecznik PiS komentuje wpisy Giertycha i Lisa

"Siergiej Ławrow nie musi się specjalnie martwić o antypolską propagandę. Ona jest tutaj gorliwie rozprowadzana przez propagandystów, zanim on coś powie" - napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska. W ten sposób odniosła się do wpisów Romana Giertycha i Tomasza Lisa, którzy powielili insynuacje szefa rosyjskiej dyplomacji na temat celów proponowanej pokojowej misji NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka tomasz lis Roman Giertych wojna 2022 Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość NATO Siergiej Ławrow