Polskie Radio
Section05
Roman Giertych

B. agent CBA ujawnił informacje o sprzeniewierzaniu pieniędzy. Giertych podejmuje kroki prawne

- W związku z ujawnieniem przez b. agenta CBA informacji o sprzeniewierzaniu publicznych pieniędzy przez kierownictwo tej służby w przyszłym tygodniu Zespół ds. rozliczenia Prawa i Sprawiedliwości złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury - przekazał koordynator prac zespołu poseł KO Roman Giertych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Roman Giertych Maciej Wąsik Mariusz Kamiński

Umorzenie śledztwa ws. przekroczenia uprawnień przez prokuratorów wobec Giertycha. Jest decyzja sądu

Sąd Rejonowy Warszawa Praga-Północ w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa z zawiadomienia pełnomocnika Romana G. w sprawie przekroczenia uprawnień przez prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Poznaniu i Lublinie - poinformowała w piątek PAP prokuratura. Chodzi o śledztwo dotyczące spółki Polnord.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Roman Giertych sąd Warszawa

Żakowski zaproponował polityczny pluralizm w mediach. Wściekle zaatakowali go Lis i Giertych

Większość sejmowa niejednokrotnie deklarowała chęć przejęcia mediów publicznych. Chodzi między innymi o zapowiedzi przyjęcia przez Sejm uchwał oznaczających wycofanie aktów powołania obecnych członków Rady Mediów Narodowych i wybór nowych lub zawieszania zarządów mediów i wprowadzania tam własnych ludzi. Tymczasem, jak napisano na portalu wPolityce.pl, redaktor Jacek Żakowski zaproponował coś, co totalnym sympatykom dotychczasowej opozycji nie mieści się w głowie. Swoje niezadowolenie wyrazili już m.in. Roman Giertych oraz Tomasz Lis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Żakowski Roman Giertych tomasz lis media media publiczne

Giertych chciał uderzyć "wizami" w PiS. Uderzył w rząd Platformy Obywatelskiej

Roman Giertych w mediach społecznościowych opisał sprawę Uzbeka, który w 2017 roku wjechał ciężarówką w tłum ludzi w Sztokholmie. Sugerował, że to rząd PiS umożliwił mu wjazd na teren Unii Europejskiej. Kiedy okazało się, że stoją za tym przedstawiciele PO, szybko usunął swój post.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 Roman Giertych Radosław Sikorski Platforma Obywatelska

Miejsce na liście ważniejsze niż ideały. Przedstawiamy przykłady polityków, którzy diametralnie zmienili swoje poglądy

W ostatnim czasie było głośno o starcie Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej, w kontekście zapowiedzi Donalda Tuska, że nie będzie na nich miejsca dla przeciwników aborcji. Roman Giertych nie jest jednak jedynym politykiem, który swój światopogląd zepchnął na drugi plan, aby załapać się na listy partyjne. Podajemy liczne przykłady "konserwatystów", którzy również "zapomnieli" o swoich poglądach w imię partyjnych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza Roman Giertych Paweł Kowal Paweł Poncyljusz Michał Kamiński

Poseł Lewicy pyta o wiarygodność PO. Chodzi o Romana Giertycha

- Nie wierzę w realizację programu Platformy Obywatelskiej dot. prawa do aborcji do 12. tygodnia - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. - Była zapowiedź, że nie będą wpuszczali na listy osób, które nie podpiszą się pod prawem do przerywania ciąży do 12. tygodnia, a pan Roman Giertych dalej jest na listach. Gdzie tu jest wiarygodność? - pytała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Anna Maria Żukowska wybory w Polsce Beata Michniewicz Platforma Obywatelska aborcja Roman Giertych Trójka Anna-Maria Żukowska

Niemal połowa Polaków źle ocenia kandydowanie Romana Giertycha. Jest nowy sondaż

48 proc. źle bądź zdecydowanie źle ocenia start Romana Giertycha w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej. To ani dobrze, ani źle - uważa 27,9 proc., zaś pozytywnie decyzję o wystawieniu tego kandydata ocenia 14,2 proc. badanych - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Roman Giertych PiS społeczeństwo sondaż wybory w Polsce