Polskie Radio
Section05
Roman Giertych

Święczkowski o sprawie Giertycha: mamy mocne dowody. Kolejne zarzuty to kwestia nieodległego czasu

- Mamy mocne dowody przeciw mecenasowi G. - stwierdził pierwszy zastępca prokuratora generalnego Bogdan Święczkowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Dodał, że prokuratura udowodni, iż doszło do przestępstwa, kierując do sądu akt oskarżenia po analizie nowych dowodów wskazujących na możliwość rozszerzenia zarzutów.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych prokuratura sąd sądownictwo prawo przestępczość gospodarcza POLSKA

"Kolejny kapiszon". Karol Gac o taśmie Romana Giertycha

 - Dostrzegam powtarzającą się konstrukcję. Coś się zapowiada i sugeruje, poruszamy się w sferze półprawd, niedopowiedzeń i sugestii. Na koniec okazuje się, że nic konkretnego nie ma. Ewentualnie zapowiada się, że szczegóły zostaną przedstawione prokuraturze - mówił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta portalu dorzeczy.pl Karol Gac. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych PiS Adam Hofman Prawo i Sprawiedliwość

Kaleta: mec. Giertych próbuje wciągnąć Zbigniewa Ziobro w wir swoich problemów

- Ze strony mec. Romana Giertycha od wielu miesięcy trwa usilna próba wciągnięcia w wir swoich problemów prawnych Zbigniewa Ziobro. Minister konsekwentnie w tym teatrze nie uczestniczy - ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych Adam Hofman służby i bezpieczeństwo Sebastian Kaleta Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Solidarna Polska Leszek Czarnecki