Polskie Radio
Section05
piosenka

"Konglomerat muzycznych osobowości". Adam Sztaba o utworze "Mamy siebie"

Utwór "Mamy siebie" to najnowsza kompozycja Adama Sztaby, która jest niezwykłym gestem solidarności polskich artystów z narodem ukraińskim. - Idea była taka, mówiąc o artystach, którzy wzięli udział w tej piosence, żeby pokazać jak najlepszą część siebie - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Adam Sztaba. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Jazz Maria Szabłowska Adam Sztaba Ukraina wojna na Ukrainie piosenka Jedynka Ukraina

Dikanda i Luiku o Ukrainie. Piosenka "zza betonowych ścian"

- Chcemy stworzyć piosenkę o tym, co dzieje się na Ukrainie. Szkieletem utworu będą fragmenty wiadomości tekstowych między tymi, którzy zostali i siedzą za betonowymi ścianami, a tymi, którzy są już w bezpiecznych miejscach w Polsce i w innych krajach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Bobrowski z zespołu Dikanda. Ta wyjątkowa piosenka powstanie we współpracy z ukraińską grupą Luiku.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina piosenka Jedynka Ukraina folk Anna Will

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jacek "Budyń" Szymkiewicz

We wtorek 12 kwietnia nad ranem dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. W wieku 48 lat zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz, lider formacji Pogodno. Jedna z najbarwniejszych postaci współczesnej muzyki rozrywkowej, poeta słowa, który był multiinstrumentalistą, kompozytorem, autorem tekstów, a także twórcą muzyki do spektakli teatralnych.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci Jacek Szymkiewicz

Luxtropeda z nowym albumem. Robert "Litza" Friedrich: nagraliśmy składankę pieśni bojowych

Znakomity gitarzysta, kompozytor, wokalista, autor tekstów. Sam o sobie mówi, że jest przede wszystkim mężem, ojcem i dziadkiem. Gościem Programu 1 Polskiego Radia był Robert "Litza" Friedrich, lider zespołu Luxtorpeda, który opowiadał o najnowszej płycie zespołu pt. "Omega" oraz o rodzinie i przeżywaniu Świąt Wielkanocnych.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc album piosenka Sława Bieńczycka Wojciech Urban

Polsko-ukraiński projekt muzyczny. Jan Stokłosa: utwór nabrał nowego znaczenia

Ukraiński zespół Okean Elzy (Океан Ельзи) wraz z polskimi artystami z zespołu IRA oraz Stokłosa Collective Orchestra nagrał ukraińsko-polską wersję przeboju "Obijmy". - W porozumieniu z Okean Elzy i naszymi artystami stworzyliśmy nową wersję ich utworu, który był bardzo znany przed wojną, a teraz, w trakcie rosyjsko-ukraińskiej wojny, nabrał drugiego życia, zupełnie nowego znaczenia - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia kompozytor Jan Stokłosa.  
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke IRA Artur Gadowski Rock Ukraina zespół piosenka Jedynka Ukraina

Sonia Maselik: moje piosenki dojrzewają razem ze mną

- Bardzo długo zastanawiałam się, jak chcę, żeby moja muzyka teraz brzmiała. Potrzebowałam troszkę czasu na wytchnienie i przemyślenie tego, co tak naprawdę chcę śpiewać. Wydaje mi się, że singiel "Tylko tu" jest odzwierciedleniem takiej dojrzalszej wersji mnie jako kobiety - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Sonia Maselik, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Zbigniew Zegler MUZYKA premiera

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". John Lennon, Joni Mitchell, Leonard Cohen i ... Madonna

Ta muzyczna podróż będzie inna niż wszystkie. Cztery nazwiska, cztery ikony muzyki, cztery wizje muzycznej rzeczywistości. John Lennon, Joni Mitchell, Leonard Cohen i ... Madonna. I artyści składający hołd muzycznym gigantom. Czyli audycja pełna nowych, nieznanych interpretacji, doskonale znanych piosenek, przebojów, ponadczasowych hitów.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci