Polskie Radio
Section05
piosenka

Krystyna Maciejewska-Gniatkowska o albumie "Słowianie"

Album "Słowianie" powstał w 2015 roku, a wykonawcami piosenek są Krystyna Maciejewska-Gniatkowska i jej mąż Janusz Gniatkowski. - Piosenki, które się znajdują na tej płycie, promowaliśmy z okazji Majdanu w Kijowie - mówi Krystyna Maciejewska-Gniatkowska. Artystka potwierdza, że podczas toczącej się na Ukrainie wojny płyta stała się bardzo aktualna. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka album Maria Szabłowska poezja śpiewana Ukraina Jedynka Ukraina

Mołdawia podzieli los Ukrainy? Niepokojące słowa piosenki zaśpiewanej na wiecu w Moskwie

W Mołdawii falę komentarzy wywołał piątkowy wiec na stadionie Łużniki w Moskwie, gdzie z udziałem Władimira Putina Rosjanie świętowali 8. rocznicę aneksji Krymu. Słowa jednego z utworów, jaki wykonano na stadionie, dziennikarze oraz internauci odebrali jako możliwą groźbę przyszłej agresji na Mołdawię. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna 2022 Mołdawia kiszyniów piosenka

Jerzy Jurandot - przedwojenny mistrz słowa

- Mam coś powiedzieć o sobie? Proszę bardzo. Nazwisko Jurandot, imię Jerzy. Urodzony w Warszawie, dość dawno. Włosy szpakowate, wzrost średni, dorobek takiż. Zawód satyryk - mówił na antenie Polskiego Radia słynny dramaturg, autor słów do takich piosenek, jak "Ada to nie wypada" i "Na moje wady już nie ma rady".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski historia warszawy getto warszawskie Żydzi Jerzy Jurandot TEATR II wojna światowa Holokaust literatura piosenka Dwudziestolecie międzywojenne