Polskie Radio
Section05
Quentin Tarantino

"Scena Szpilmana - Jedynka Live". Szymon Pejski zaprasza na koncert

- Ideologicznie jest to utwór, w którym chciałem zawrzeć trochę może naiwną myśl, że pieniądze to nie wszystko, że w życiu też są inne rzeczy istotne i że w zasadzie wiele rzeczy można zrobić bez pieniędzy - tak Szymon Pejski mówi o swojej nowej piosence "Hej dziewczyno", którą wkrótce będzie można usłyszeć podczas koncertu na żywo na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Szymon Pejski piosenka lata 60 lata 70 Quentin Tarantino

60. urodziny Quentina Tarantino. Czy rzeczywiście skończy filmową karierę?

Quentin Tarantino za tydzień, 27 marca, kończy 60 lat. Jest jednym z mistrzów, guru współczesnego kina. Chociaż nakręcił zaledwie dziewięć filmów (bądź osiem – zdania są podzielone), to jego wpływ na ten rodzaj sztuki jest ogromny. Właśnie przygotowuje się do realizacji kolejnego – jak deklaruje, ostatniego w jego karierze – projektu. Zdjęcia mają się zacząć jesienią.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kino FILM Quentin Tarantino Hollywood Michał Fedusio Katarzyna Cygler Trójka

"1917", "Joker" czy najnowszy Tarantino. Który film ma największe szanse na Oscara?

Amerykańsko-brytyjski dramat wojenny "1917", film Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood" oraz południowokoreański "Parasite" to faworyci tegorocznych Oscarów. Według ekspertów, "Parasite" ma także największe szanse na statuetkę w kategorii filmu międzynarodowego, w której startuje obraz Jana Komasy "Boże Ciało". Ceremonia wręczenia Oscarów rozpocznie się o 2 w nocy naszego czasu.
Zobacz więcej na temat:  oscary 2020 Oscary ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone FILM Quentin Tarantino