Polskie Radio
Section05
radio cyfrowe

Szef KRRiT: Wiążę nadzieje z radiem cyfrowym

- KRRiT przyznaje kolejne częstotliwości, ale dzisiaj zasób częstotliwości się wyczerpał. Nadzieja na pełne pokrycie krajowe jest w radiu cyfrowym – powiedział w audycji 24 Pytania Witold Kołodziejski, szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Gość odniósł się także m.in. do wyzwań stojących przed mediami publicznymi w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KRRiT cyfryzacja media publiczne radio cyfrowe media Polskie Radio telewizja publiczna POLSKA

III Europejskie Forum Mediów Polonijnych

Wymiana doświadczeń i dyskusja o współczesnych wyzwaniach stojących przed mediami. Oto główne zagadnienia, jakie poruszono na III Europejskim Forum Mediów Polonijnych. W wydarzeniu, które rozpoczęło się w piątek, biorą udział przedstawiciele 52 redakcji mediów polonijnych działających w Europie. O idei Forum oraz o jego celach mówiliśmy w audycji „Polacy w świecie”.
Zobacz więcej na temat:  media Polacy za granicą radio radio cyfrowe telewizja

Co dalej z cyfryzacją radia? Konferencja w Krakowie

– Nie jestem zwolenniczką całkowitego wycofania się z cyfryzacji, bo daje ona szanse zbudowania wielu kanałów na jednej częstotliwości. Mamy problem z częstotliwościami, a cyfryzacja to możliwości nieograniczonego przekazu i tworzenia kolejnych anten – powiedziała Barbara Stanisławczyk-Żyła.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Stanisławczyk cyfryzacja konferencja Kraków KRRiT Krzysztof Czabański media Polskie Radio radio cyfrowe