Polskie Radio
Section05
radio cyfrowe

Wtorkowe propozycje ciekawych audycji w Polskim Radiu Dzieciom

We wtorek usłyszymy ostatni odcinek słuchowiska "Zuzia w obłokach", dowiemy się jakie technologie, patenty i zwyczajne pomysły zostały wykorzystywane przy produkcji nowoczesnych plecaków, w kąciku "Warsztat małego artysty", wspólnie stworzymy wiosenne kwiaty z krepiny i patyków, zaś nasz radiowy Miś Michaś przypomni słuchaczom jaka była historia powstania roweru. 
Zobacz więcej na temat:  edukacja DAB+ radio cyfrowe

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

W poniedziałek w "Bajkowym kąciku" usłyszeć można bajkę o kukurydzy, w "Muzycznych podróżach" o wiośnie w piosenkach zaś w "Strefie rodzica" rozmowy o tym jaki będzie świat po społecznej izolacji. Nie zabraknie też lekcji języka angielskiego, a w niej poznamy kolejne słowa związane częściami garderoby. Zapraszamy do słuchania audycji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i ich rodzicach.
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci DAB+ radio cyfrowe #zostańwdomu

"Kulturalna strefa". Świat się wreszcie zatrzymał

Kiedy w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z nią kilka miesięcy temu, marzyła o tym, żeby świat się na chwilę zatrzymał. Teraz goszcząc w najnowszej audycji "Kulturalna Strefa" zauważa, że obecna sytuacja, zamknięcia z powodu pandemii, prowokuje ludzi do głębszego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To okazja do głębszego poznania siebie i ludzi wokół. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Elizą Piotrowską.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca DAB+ radio cyfrowe