Polskie Radio
Section05
sankcje Unii Europejskiej

Jest stanowisko UE na szczyt G7. Wśród postulatów potępienie destrukcyjnych działań Rosji

Apel o dochodzenie w sprawie źródeł pandemii, potępienie destrukcyjnych działań Rosji, sankcje wobec Białorusi i relacje z Chinami - to stanowisko Unii Europejskiej na szczyt G7. Spotkanie przywódców najbardziej uprzemysłowionych państw świata rozpoczyna się dziś o 15.00 w Anglii i potrwa do niedzieli. W szczycie biorą także udział przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa sankcje Unii Europejskiej Białoruś Chiny USA pandemia koronawirus

W przyszłym tygodniu sankcje UE wobec Białorusi za uprowadzenie samolotu

Unijne sankcje wobec Białorusi za uprowadzenie samolotu mają być zatwierdzone w przyszłym tygodniu przez ambasadorów 27 krajów - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia. Z ustaleń Beaty Płomeckiej wynika, że na czarną listę zostanie wpisanych 7 osób i jedna firma współpracująca z władzami w Mińsku.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej

Nieoficjalnie: sankcje UE wobec Białorusi za porwanie samolotu w przyszłym tygodniu

Unijne sankcje wobec Białorusi za uprowadzenie samolotu zostaną zatwierdzone w przyszłym tygodniu przez ambasadorów 27 krajów - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia. Z ustaleń Beaty Płomeckiej wynika, że na czarną listę zostanie wpisanych 7 osób i jedna firma współpracująca z władzami w Mińsku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Białoruś sankcje Unii Europejskiej

Sankcje dla białoruskich linii lotniczych. Ambasadorowie UE blokują przeloty przez przestrzeń powietrzną Unii

Ambasadorowie państw Unii Europejskiej dali zielone światło dla zakazu przelotów przez przestrzeń powietrzną Unii Europejskiej i zakazu lądowania na lotniskach w UE dla wszystkich białoruskich przewoźników lotniczych. Teraz decyzja musi zostać przyjęta w tzw. procedurze pisemnej przez Radę UE. Według PAP stanie się to jeszcze w piątek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Białoruś lotnictwo sankcje ŚWIAT Europa UE sankcje Unii Europejskiej

Sankcje wobec Białorusi i wezwanie do omijania przestrzeni powietrznej tego kraju. Decyzja unijnych przywódców

Unijni przywódcy zdecydowali o sankcjach wobec Białorusi za porwanie samolotu lecącego z Aten do Wilna oraz aresztowanie jednego z białoruskich dziennikarzy po wylądowaniu w Mińsku - Ramana Pratasiewicza. Decyzja zapadła na szczycie w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Turcja kancelaria prezydenta Białoruś Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Izrael język polski

"Podwójne uderzenie". Płomecka o możliwych sankcjach wobec białoruskich eksporterów

- Białoruś jest dużym eksporterem nawozów potasowych, a firmy je produkujące współpracują z reżimem Alaksanda Łukaszenki - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia brukselska korespondentka IAR Beata Płomecka, wskazując, że obłożenie sankcjami eksporterów tych nawozów byłoby "podwójnym uderzeniem" - Argument, że Białoruś zbliży się do Rosji, jest w tym przypadku wytrącany - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Bruksela Białoruś sankcje Michał Strzałkowski Beata Płomecka sankcje Unii Europejskiej