Polskie Radio
Section05
sankcje Unii Europejskiej

Sankcje za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Ambasadorowie UE podejmą decyzję

Dziś spodziewana jest decyzja ambasadorów krajów Unii Europejskiej w sprawie przedłużenia sankcji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy. Restrykcje mają obowiązywać do marca przyszłego roku. Formalnie tę decyzję będą musieli jeszcze ostatecznie zatwierdzić później unijni ministrowie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina sankcje sankcje Unii Europejskiej Europa Rosja Krym Beata Płomecka ŚWIAT

Bedą sankcje wobec reżimu Łukaszenki. Dr Bryc: to jednak sukces

- Zachód wychodzi z fazy ubolewania i krytyki, żądania wyjaśnień i zaprzestania stosowania przemocy przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Od słów przechodzi do czynów - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gościem był również Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.  
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Rosja sankcje Unii Europejskiej

TYLKO U NAS Polskie Radio nieoficjalnie: 18 osób z Białorusi na czarnej liście UE

18 osób z Białorusi zostało na razie wpisanych na czarną, unijną listę i ma być objętych sankcjami za przemoc i fałszerstwa wyborcze - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Jutro po raz pierwszy restrykcjami zajmą się eksperci z krajów członkowskich, którzy wstępnie mają zaakceptować czarną listę.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa sankcje sankcje Unii Europejskiej wybory na Białorusi Beata Płomecka ŚWIAT

Jest stanowisko państw UE ws. wyborów na Białorusi. Ta decyzja nie spodoba się Łukaszence

Szef Rady Charles Michel poinformował, że Unia Europejska nie uznaje wyników wyborów prezydenckich na Białorusi. Unijni przywódcy 3 godziny dyskutowali podczas wideokonferencji na temat sytuacji zza wschodnią granicą Wspólnoty. O pilną naradę w tej sprawie zabiegał premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rada Europejska sankcje Unii Europejskiej Unia Europejska Mateusz Morawiecki

Unijne sankcje na Rosję. Czarnecki: pochodna konsensusu we Wspólnocie

- Kiedy Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji - a dzieje się tak co pół roku - zawsze jest jednomyślność krajów Wspólnoty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Gościem "Debaty Jedynki" był również Paweł Zalewski (KO).
Zobacz więcej na temat:  sankcje Rosja Ukraina Europa Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej sankcje USA USA Marek Mądrzejewski Ryszard Czarnecki Paweł Zalewski ŚWIAT

Przywódcy UE przedłużą sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainie

Unijni przywódcy mają w piątek przedłużyć o kolejne pół roku sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainie. Takie informacje przekazali brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej unijni dyplomaci. To ma być polityczna zgoda na przedłużenie restrykcji do końca stycznia. Wszystkie procedury mają być sfinalizowane w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej sankcje gospodarka rosji Ukraina Rosja wojna na Ukrainie Donbas

UE przedłuża sankcje dyplomatyczne wobec Rosji

Unia Europejska przedłuży o kolejne pół roku sankcje dyplomatyczne wobec Rosji za aneksję Krymu. Decyzja zapadła na spotkaniu ambasadorów państw członkowskich - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Restrykcje mają być przedłużone do połowy września. By weszły w życie, potrzebna jest jeszcze formalna zgoda unijnych ministrów, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja Ukraina Donbas Krym wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje