Polskie Radio
Section05

Jak na co dzień mieszka się w Albanii? Rozmowa z Krystyną Mrugalską

W Polskim Radiu Kierowców zabieramy Was w podróż na Bałkany, ale to nie dobrze znana Chorwacja, Czarnogóra czy Serbia, a Albania - kraj bunkrów i mercedesów, coraz bardziej popularny także wśród Polaków. Rozmawialiśmy w Krystyną Mrugalską, twórczynią internetową i autorką książek o Albanii, znaną jako Krysia z Albanii. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Albania turystyka

ЕВРОМОСТ «ВАРШАВА-КИЕВ». США меняют свою политику относительно Украины?

Почему Дональд Трамп заговорил по-новому о Путине? Краткосрочная тактика или настоящая стратегия? Взгляд из Европы на заявления Вашингтона. Об этом говорили журналист Польского радио Лариса Задорожная и украинский блогер Роман Цимбалюк в подкасте Евромост «Варшава-Киев».
Zobacz więcej na temat:  ООН Трамп Путин война в Украине

TYLKO U NAS Europa razem w obliczu zagrożenia. "Rosja obudziła olbrzyma"

W Kopenhadze odbywa się nieformalny szczyt UE. Jednym z tematów ma być budowa muru dronowego. Dr Małgorzata Bonikowska uważa, że "Rosja przeholowała", kierując drony na kraje NATO. - Mamy do czynienia z efektem Pearl Harbor. Wydaje mi się, że Rosja obudziła w pewnym sensie olbrzyma - powiedziała prezeska Centrum Stosunków Międzynarodowych w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Kopenhaga